Derbi kola bez pobjednika: Zrinjski u posljednjim minutama stigao do boda

U derbiju 6. kola Premijer lige BiH HŠK Zrinjski i FK Tuzla City u Mostaru su odigrali utakmicu bez pobjednika – 1:1.

Prvu priliku na utakmici imali su Plemići. Ivan Bašić je proigrao Nemanju Bilbiju, a on je šutirao daleko preko gola.

Dobru priliku Zrinjski je imao u 16. minuti, ali Kamenar pogađa Bilbiju. Lopta mu se ponovno odbila, a njegov drugi pokušaj brani Fejzić.

Nakon toga je uslijedilo razdoblje bez uzbuđenja, a potom Tuzla u 32. minuti “iz ničega” dolazi do vodstva.

Doffo je uputio odličnu loptu prema Džafiću, Kukić je krenuo na nju, ali je napadač gostiju stigao prije i lobovao golmana domaćih.

Plemići su u 37. minuti pokušali uzvratiti preko Bilbije, ali je njegov udarac u posljednji trenutak izblokirao Morris.

Do kraja poluvremena više nije bilo uzbuđenja i na predah se odlazi s rezultatom 0:1.

Marko Tešija je po samom ulasku, na početku drugog poluvremena, napravio dobar prodor, ušao u kazneni prostor, loptu poslao do Tičinovića koji je slabo šutirao.

Dobru priliku Tuzla je imala u 60. minuti kada je Nukić dobio loptu na desnoj strani, odigrao povratnu do Gavrića koji je imao dosta prostora, ali je šutirao pravo u Kukića.

Domaćin je u 70. bio jako blizu izjednačenja. Tičinović je ušao u kazneni prostor i uputio loptu u peterac gdje je Mehidić umalo postigao autogol, no na njegovu sreću Fejzić je sjajno reagirao.

Plemići su nastavili s napadima, Malekinušić je u 77. minuti napravio dobar prodor, ali je šutirao preko gola.

Napadi su im se isplatili u 89. minuti kada dolaze do izjednačenja. Tičinović je ubacio loptu u šesnaesterac, Jakovljević spustio za Malekinušića koji pogađa za 1:1.

Nakon gola Zrinjskog došlo je do svađe između klupa domaće i gostujuće momčadi. Pomoćni treneri dobili su crvene, a glavni treneri žute kartone.

Veliku priliku za potpuni preokret domaćin je imao u 97. minuti ali, Mehidić u posljednjem trenutku spašava Tuzlu.

To je bila i posljednja prilika na utakmici.

Zrinjski u sljedećem kolu gostuje u Posušju, dok će Tuzla City ugostiti Rudar.

HŠK ZRINJSKI: Kukić, Barišić, Bašić (od 46. minute Tešija), Ćorluka, Bekić (od 66. minute Čoko), Savić (od 74. minute Malekinušić), Jakovljević, Juranović (od 74. minute Mašić), Kamenar (od 66. minute Zlomislić), Tičinović, Bilbija.

FK TUZLA CITY: Fejzić, Šukilović, Nukić, Gavrić (od 78. minute Čeliković), Krpić, Karjašević (od 85. minute Efendić), Džafić (od 64. minute Tomašević), Mehidić, Doffo, Morris, Mešinović (od 64. minute Mišić).