DC: Čilić teže od očekivanog Hrvatskoj donio drugi bod

Marin Čilić donio je drugi bod Hrvatskoj u kvalifikacijama za završni turnir Davis Cupa.

Hrvatski tenisač je u Domu sportova u drugom meču dana pobijedio 182. igrača svijeta Ramkumara Ramanathana 7:6(8), 7:6 u meču koji je bio puno teži nego što se očekivalo.

Nijedan igrač nije uspio doći ni do izjednačenja u prvom setu i Ramanthan je bez većih problema protiv velikog favorita stigao do tie-breaka.

I tamo su oba igrača držala servis do 4:4 da bi ga prvo izgubio Ramanathan, ali je Čilić odmah vratio mini-break. Nakon što je spasio jednu set loptu, Čilić je imao dvije set lopte, a na treću je Ramanathan napravio dvostruku pogrešku i izgubio je set.

U drugom je prvi do šanse došao Čilić, ali je Ramanthan kod 1:1 spasio brejk-loptu, a onda je hrvatski tenisač kod rezultata 2:3 morao spasiti dvije i zadržao je servis. Čilić je na 4:4 imao još jednu brejk-loptu, no Ramanthan se uspio dovući do tie-breaka.

U njemu je poveo 2:0, ali je odmah izgubio mini-break. Čilić je napravio novi mini-break za 5:4 pa promašio zicer i na 6:7 je morao spašavati set loptu. Uspio je, promašio je još jedna zicer na meč-loptu, ali je iskoristio treću i dobio drugi set i drugi bod za Hrvatsku, piše Index.

Time je završen današnji program, a sutrašnji počinje susretom parova između Mate Pavić i Franka Škugora te Leandera Paesa i Rohana Bopanne. Bude li potrebe, nakon toga će se igrati još dva singla.