Dani Olmo imao vrhunski debi za Španjolsku: Nakon samo tri minute igre postigao pogodak

Španjolska je večeras odigrala rezultatski nebitnu utakmicu u kvalifikacijama za EURO protiv Malte, na kraju slavila sa čak 7:0, a susret će za cijeli život zapamtiti Dani Olmo.

Dinamova zvijezda po prvi je puta dobila poziv u španjolsku A reprezentaciju, a izbornik Robert Moreno odmah mu je ukazao povjerenje, ubacio ga u igru u drugom poluvremenu i pogodio, prenose Sportske novosti.

Olmo je ušao u igru u 66. minuti prvi vodstvu Španjolske 4:0 i samo tri minute kasnije zabio svoj prvi gol za Španjolsku, na asistenciju Thiaga Alcantare.

Španjolska je na kraju pobijedila 7:0, a sve golove zabili su različiti strijelci – Morata, Cazorla, Torres, Sarabia, Olmo, Moreno i Navas.

Španjolski izbornik Robert Moreno već je u najavi susreta rekao kako će 21-godišnji nogometaš zagrebačkog Dinama puno pridonijeti Španjolskoj u preostale dvije utakmice za odlazak na Europsko prvenstvo jer dobro igra u hrvatskom prvenstvu i Ligi prvaka.

Njegovim priključenjem puno ćemo dobiti. On nam daje različite mogućnosti u igri što je odlično. Igra jako dobro u prvenstvu i Ligi prvaka. Također je fantastično igrao za mladu španjolsku reprezentaciju pa smo presretni što je s nama, izjavio je 42-godišnji Moreno.

Upravo to se i dogodilo. Olmo nije mogao zamisliti ljepši debi u A selekciji, pogotovo kada se pogleda njegov nogometni put – odlazak iz Barcelone i dolazak u Zagreb 2014. godine, sumnje u njegove kvalitete u Španjolskoj, ali i vrlo brzi napredak u Dinamu koji je kulminirao ove godine – izboreno europsko proljeće, status prve zvijezde kluba, ali i povratak na naslovnice u Španjolskoj nakon osvojenog Europskog prvenstva za mlade ovoga ljeta.

Novu priliku Olmo bi mogao dobiti već u utorak kada Španjolska na stadionu Wanda Metropolitano igra s Rumunjskom.

Španjolska je već potvrdila prvo mjesto u skupini F sa 23 boda, a drugo mjesto osvojila je Švedska (18) koja je u gostima pobijedila direktnog rivala Rumunjsku s 2:0 i izborila EURO.