Dan iznenađenja u Serie A

Odigrano je sedam utakmica 19. kola talijanske Serie A, a dan je obilovao iznenađenjima.

Roma je primjerice kući odigrala mršavih 1:1 protiv Sassuola. Bila je to obostrano otvorena utakmica, a vodeći gol viđen je u 31. minuti kada je Lorenzo Pellegrini zatresao mrežu svog bivšeg tima nakon asistencije Edina Džeke.

Nakon lijepe akcije, “Dijamant” je ostavio povratnu loptu veznjaku, koji je odmjerenim udarcem doveo “Vučicu” u vodstvo 1:0. U nastavku još nekoliko dobrih šansi na obje strane, a gosti su do zasluženog poravnanja i jednog boda stigli u 78. minuti kada je Missiroli glavom pogodio za 1:1.

U finišu je i Florenzi zatresao mrežu na novu asistenciju Džeke, ali gol je poništen zbog navodnog zaleđa.

Benevento je upisao povijesnu pobjedu protiv Chieva golom Code u 64. minuti, dok u susretu Torina i Genoe nije bilo golova što također predstavlja iznenađenje budući da je momčad Siniše Mihajlovića kotirala kao veliki favorit.

Udinese je kao gost sa 2:1 pobijedio Bolognu, Sampdorija je protiv SPAL-a došla do pobjede 2:0, golovima u posljednjim trenucima, pa je barem u tom dvoboju izbjegnuto iznenađenje, dok je Cagliari kao gost iznenadio Atalantu pobjedom 2:1.

Prvi susret dana odigrali su Fiorentina i Milan, a susret je završio s neodlučenih 1:1.