Curry i Durant ipak prejaki za Houston: Četvrtu godinu zaredom Warriorsi i Cavsi za naslov!

Klasik novijeg doba NBA lige gledat ćemo i četvrti put zaredom u finalu najjače svjetske košarkaške lige. Jučer su LeBron i društvo u sedmoj utakmici u Bostonu pobijedili Celticse, a isto su noćas napravili Curry, Durant i društvo u Houstonu. I to na kakav način.

U sedmoj utakmici finala Zapadne konferencije nakon nevjerojatnog preokreta u trećoj četvrtini aktualni prvaci pobijedili su 101:92.

Bila je to čudna utakmica s dva u potpunosti opozitna poluvremena. Mike D’Antoni ni večeras nije mogao računati na Chrisa Paula, koji se ozlijedio u finišu pete utakmice. Premda se to tako nije činilo nakon prvog poluvremena, pokazat će se da je izostanak nominalno drugog čovjeka Rocketsa bio nenadoknadiv hendikep momčadi iz Teksasa.

Houston je počeo utakmicu sjajno. Zapravo, teško je kazati jesu li Rocketsi igrali toliko dobro ili su Warriorsi prve 24 minute u potpunosti prespavali. Klay Thompson, jedan od rijetkih za igru raspoloženih Ratnika u prvom dijelu, već nakon par minuta igre zaradio je treću osobnu i morao je na klupu. Houston je iskoristio zbunjenost Golden Statea i serijom 8:0 vrlo brzo je odmaglio na 15:9, piše Index.hr.

Uz poslovično ubojitog Hardena, u tim je trenucima briljirao sjajni Eric Gordon. Trica i fantastična asistencija nakon fenomenalnog driblinga za Capelu natjerali su Kerra da pozove minutu odmora.

Prve violine aktualnog prvaka – Curry i Durant – odigrali su jako loše poluvrijeme. Durant je promašivao bacanja (čak tri), a Curry je samo zbunjeno gledao što se oko njega događa i nemoćno je promatrao kako Rocketsi igraju svoju košarku. Houston je zaista djelovao sjajno. Igrali su jako brzo, u obrani su u potpunosti ugušili igru Golden Statea, a u napadu su goste ubijali fantastičnim ofenzivnim skokom.

U prvom poluvremenu igrači Houstona su imali čak 11 skokova u napadu (naspram samo četiri Warriorsa), a kako su dosta koševa ubacili iz drugog napada, ne čudi da je Houston nakon kontre Hardena pobjegao na ogromnih +15 (48:33). S druge strane, igrači Golden State odigrali su vjerojatno najlošije poluvrijeme sezone.

U obrani propusni, u napadu neobjašnjivo dekoncentrirani.

Bezidejnost, jako slabo kretanje, spor protok lopte i očajna selekcija šuta. Kad kažemo da je Golden State u prvoj četvrtini trice gađao 1-7, onda je jasno kako je prvak izgledao u prvih 12 minuta.

Durant je tada povezao neke šuteve, Golden State se probudio i u završnici prvog dijela uspio je prepoloviti prednost. Ipak, Gordon s istekom sirene pogađa i Houston na odmor odlazi s velikih, ali s obzirom na viđeno, premalih +11 (54:43).

A onda se sve promijenilo. U trećoj četvrtini uloge su se zamijenile i do kraja utakmice gledali smo rapsodiju košarkaša iz Kalifornije. Durant i Curry su počeli trpati trice, do tada sjajna obrana Houstona za njih više nije imala rješenja, a u napadu su igrači u crvenom djelovali zbunjenije nego gosti u prvom poluvremenu.

U samo nekoliko minuta Golden State je preokrenuo utakmicu, a treću četvrtinu dobio je s 33:18. Kad je Klay Thompson početkom zadnje četvrtine zabio tricu za 83:73, bilo je jasno da samo čudo može spasiti Houston.

No, da to čuda ne dođe, pobrinuli su se Durant i Curry, košarkaški genijalci i vrhunski rutineri, koji su ovakvih utakmica odigrali na desetke i jako su dobro znali način kako ovaj meč privesti kraju i zaključiti priču. Bez Paula Houston nije mogao cijelu utakmicu držati nivo igre iz prvog poluvremena i u nastavku utakmice jednostavno su pukli.

Kod Golden Statea Durant je zabio najviše, 32 poena, Curry je ubacio 27 (trice 7-15), ali je bio na koračić od triple-doublea. Imao je deset asistencija i devet skokova. Klay Thompson je zabio 19, a Green 10 poena.

Kod Houstona prvo ime je bio James Harden s 32 poena. Eric Gordon je ubacio 23, Clint Capela 20, a PJ Tucker 14.

Prva utakmica finalne serije igrat će se u noći s četvrtka na petak, a domaćin zbog boljeg omjera u regularnom dijelu lige bit će Golden State.