Čudesni Hrvat volejom za pamćenje priredio senzaciju u SAD-u

U nevjerojatno zanimljivoj utakmici četvrtfinala Zapadne konferencije, Real Salt Lake režirao je preokret protiv Los Angelesa uz dva pogotka hrvatskog igrača Damira Kreilacha.

Real Salt Lake plasirao se u polufinale Zapadne konferencije MLS doigravanja nakon što je u gostima šokirao Los Angeles FC. To mu je prvo polufinale konferencije od 2014., a junak utakmice bio je Hrvat Damir Kreilach, koji je postigao dva gola od koji je jedan spektakularan.

Kreilach je doveo svoju momčad u vodstvo u 21. minuti na asistenciju Lennona, ali potom su uslijedili golovi Danila Silve i Ramireza za Los Angeles, koji je u 54. minuti poveo 2:1. Domaći su imali velik posjed lopte te uputili ukupno 21 udarac prema gostujućim vratima, ali Salt Lakeu se ukazao briljantni Kreilach.

Bivši igrač Rijeke je u 59. minuti zabio jedan od najljepših golova u svojoj karijeri za izjednačenje 2:2. Kreilach je dočekao jednu odbijenu loptu malo izvan 16-erca, iz prve opalio predivan volej i smjestio loptu uz samu stativu.

Da stvar bude još gora po domaćina, Salt Lakeu su za tri pogotka bila dovoljna samo dva udarca (od ukupno njih četiri) u okvir gola.

Pitanje pobjednika riješeno je u 69. minuti nakon što se udarac Savarina odbio od glave Walkera Zimmermana i završio u mreži. Spomenimo kako je u toj akciji također sudjelovao Kreilach, koji je proigrao Savarina, prenosi Dnevnik.hr.

Real Salt Lake će u polufinalu Zapadne konferencije igrati protiv Sporting Kansas Cityja.