Čudesni Dončić s 11 uzastopnih poena srušio Houston

Teksaški obračun u Dallasu završio je pobjedom domaćih Mavericksa 107:104 protiv Houstona, za što najveće zasluge idu Slovencu Luki Dončiću.

Gosti su u posljednje tri minute utakmice ušli sa osam koševa prednosti (102-94), a onda je novak Dallasa uzeo stvari u svoje ruke te za manje od dvije minute povezao tri trice i 11 uzastopnih poena kojima je domaćoj momčadi donio vodstvo 105:102 za posljednjih 57 sekundi. Jedini koš za goste u posljednje tri minute postigao je James Harden koji je dvoboj završio sa 35 koševa i osam asistencija, ali je u posljednjoj četvrtini ostao na samo četiri koša.

Za razliku od Hardena, Luka Dončić je imao prilično lošu večer do završnice u kojoj je ubacio 11 od svog 21 koša. Tome je dodao sedam skokova i samo jednu asistenciju. Dončić je do posljednje tri minute za tricu gađao 0/4, a onda je pogodio sva tri posljednja pokušaja.

Dok nije proradio Slovenac, Dallas su vukli Wesley Matthews sa 21 košem i DeAndre Jordan sa 12 poena i 20 skokova. Po 14 koševa za Mavse postigli su Harrison Barnes, Jalen Brunson i Dorian Finney-Smith, a momčadi Ricka Carlislea bila je bez Dennisa Smitha Jr., što ovu pobjedu čini još značajnijom.

Houston je u Dallasu doživio 14. poraz ove sezone te je s učinkom 11-14 na prezdanjem mjestu Zapadne konferencije. Ako ste zaboravili, radi se o momčadi koja je u prošloj sezoni izgubila samo 17 dvoboja u osnovnom dijelu sezone i propustila prednost 3-2 u doigravanju za naslov prvaka Zapadne konferencije protiv kasnijih prvaka Golden State Warriorsa.