Čudesna predstava Butlera za pobjedu Miamija protiv Lakersa

Košarkaši Miami Heata 115:104 pobjedom u trećoj utakmici velikog finala NBA lige smanjili su zaostatak u pobjedama za Los Angeles Lakersima na 1-2 u seriji koja se igra na četiri pobjede.

Miami je kao i u drugoj utakmici finala igrao bez dvojice svojih ponajboljih igrača Bama Adebaya i Gorana Dragića, ali je izbjegao pad u nedostižan zaostatak od 0-3 prvenstveno fantastičnom partijom Jimmyja Butlera koji je ostvario triple-double učinak od 40 koševa, 11 skokova i 13 asistencija.

Prije Butlera samo su dva igrača ostvarila triple-double učinak uz minimalno 40 koševa, a to su LeBron James 2015. i Jerry West 1969. godine. No, Butler je prvi koji je svoju momčad odveo do pobjede od tog velikog trija.

Butler je bio posebno impresivan tijekom ključne 14-4 serije Heata u četvrtoj četvrtini kojom su 89-91 zaostatak pretvorili u prednost 103-95 3:40 minuta prije kraja. Tijekom te serije Butler je ubacio četiri poena, ali je i podijelio tri asistencije, dvije za trice Kellyja Olynyka i Tylera Herroa.

Inače, Miami je otvorio susret vodstvom 22-9 nakon prvih osam minuta, a tijekom tog razdoblja Lakersi su imali čak 10 izgubljenih lopti, od toga i LeBron James i Anthony Davis po četiri. Lakersi su se, kao i u prvoj utakmici, vrlo brzo vratili u rezultatsku ravnotežu, no za razliku od tog prvog susreta Heat se nije “raspao”. Štoviše, tricama Robinsona i Herroa početkom drugog poluvremena sastav s Floride je stigao do vodstva 66-54, pa su Lakersi ponovno morali stizati zaostatak za što su potrošili podosta energije.

Sjajni Butler je pomoć u trećoj utakmici dobio od Herroa i Olynyka koji su postigli po 17 pogodaka za pobjednike, dok je najučinkovitiji kod Lakersa bio James sa 25 ubačaja, 10 skokova i 8 asistencija, ali uz to je imao i čak 8 izgubljenih lopti. Kyle Kuzma je ušavši s klupe dodao 19 poena za Lakerse, dok je podbacio najbolji igrač prvih dviju utakmica Anthony Davis. Nakon 34 pogotka u prvoj i 32 u drugoj utakmici, Davis je u trećoj ubacio tek 15 koševa uputivši tek devet šutova prema obruču, a imao je i samo pet skokova uz pet izgubljenih lopti.

Četvrta utakmica igrat će se u noći sa srijede na četvrtak.