CSKA iz jedine svoje poluprilike do pobjede protiv boljeg Osijeka

Bugari donose prednost na uzvrat u Osijeku. CSKA je slavio s 1:0 u susretu u kojem se teško može reći da je zaslužio pobjedu.

Dino Skender ne može biti zadovoljan rezultatom u Sofiji. Njegova momčad ničim nije zaslužila poraz, a može biti zadovoljan spoznajom da je Osijek bolja momčad od CSKA.

Postojao je strah od Bugara, ali oni nisu pokazali apsolutno ništa. Jedna poluprilika u 90 minuta i sretan gol dok su osječani na drugoj strani bili puno opasniji.

Prvo poluvrijeme u Sofiji nije ponudilo neku veliku igru. Osječani su potpuno umrtvili domaćina koji nije pokazao apsolutno ništa te su jedino Osječani prijetili.

Te jedine dvije prilike iz prvog dijela bile su one Antonija Mancea, no nije bio uspješan i malo je nedostajalo da pospremi loptu u mrežu.

Prvi put pucao je glavom nakon ubačaja Bočkaja s lijeve strane, nije to bio loš pokušaj, ali domaći vratar bio je na mjestu. Odmah nakon toga pokušao je i udarcem izvana, pucao je s ruba 16 metara, ali malo pokraj vratnice.

U drugom dijelu domaćini iz prve poluprilike zabijaju pogodak. Bio je to eurogol Evandra koji je dobio loptu na nekih 20 metara, opalio iz voleja, a lopta je u visokom luku završila u mreži.

Postignuti pogodak zadovoljio je domaćina koji se malo povukao i prepustio je Osijeku inicijativu, ali dugo se ništa konkretno nije događalo.

U 70. minuti pogled na statistiku pokazivao je kako je CSKA dotad imao ukupno tek četiri pokušaja prema golu gostiju i jedan udarac u okvir koji mu je i donio vodstvo. Osijek je imao dvostruko više pokušaja, no gubio je.

Osijek je kako se susret bližio kraju sve više pritiskao i početo stvarati prilike.

Deset minuta prije kraja Marić je zaprijetio glavom nakon odličnog ubačaja Bočkaja da bi nakon toga osječki napadač krasno proigrao Kleinheislera koji ulazi u 16 metara i snažnim udarcem trese vratnicu, prenosi Sportnet.hr.

Do kraja susreta domaćin je izdržao i na svoje veliko zadovoljstvo zadržao vodstvo.