Crna Gora na Pecari slavila protiv Poljske

U prvom susretu Elitne skupine 5 kvalifikacija za Europsko prvenstvo, Crna Gora je na stadionu Pecara u Širokom Brijegu slavila protiv Poljske 2:1.

Blagi favorit uoči utakmice bila je reprezentacija Poljske koje je u prvom poluvremenu suvereno vladala terenom, dok su Crnogorci prijetili iz kontri i polukontri.

U nastavku susreta Crnogorci su bolje zaigrali što im se i isplatilo u 55. minuti kada je za 1:0 pogodio Nikola Vujnović. Poljska se ubrzo vratila u svoj ritam, imala tri stopostotne prilike, no vratar Matija Šarkić odlično je intervenirao.

Posljednjih desetak minuta Crna Gora je uzela konce igre u svoje ruke te je u 87. minuti udvostručila vodstvo. Strijelac je ponovno bio Nikola Vujnović.

Poljska je minutu kasnije iz prekida smanjila rezultat na 2:1 pogotkom Adama Bukse. Poljska je mogla i do poravnanja u sudačkoj nadoknadi, do udarac iz blizine brani vratar Šarkić. U posljednjoj minuti sjajni Vujnović je mogao do hat-tricka, no udarcu se ispriječila vratnica.

U drugom susretu igranom u isto vrijeme na stadionu Pod Bijelim brijegom u Mostaru, Bosna i Hercegovina odigrala je neodlučeno 1:1 protiv apsolutnog favorita skupine Ukrajine. Igrači izbornika Tonija Karačića poveli su u 56. minuti preko Radovca, a Ukrajinci su izjednačili preko Shveda u 68. minuti.