“Čovjek koji nije mogao šutjeti” osvojio Europsku filmsku nagradu

Film “Čovjek koji nije mogao šutjeti” redatelja Nebojše Slijepčevića osvojio je nagradu Europske filmske akademije (EFA) za najbolji film u kategoriji Europski kratkometražni film (European Short Film – Prix Vimeo).

Ovaj nagrađeni film bit će prikazan u sklopu “Dana ljudskih prava” koji se održavaju od 9. do 11. prosinca u kinu Meeting Point u Sarajevu, u organizaciji Sarajevo Film Festivala i festivalskih partnera.

Nebojša Slijepčević je osvojio Srce Sarajeva za najbolji dokumentarni film i Nagradu publike za najbolji dokumentarni film 24. Sarajevo Film Festivala (2018.) za film “Srbenka”.

“Čovjek koji nije mogao šutjeti” prikazan je i na ovogodišnjem 30. Sarajevo Film Festivalu. Na Festivalu u Cannesu film je osvojio Zlatnu palmu za najbolji kratkometražni film i kvalificiran je i za nominaciju za nagradu Oscar® Američke akademije umjetnosti i znanosti.

Goran Bogdan o filmu nagrađenom Zlatnom palmom: Nužno je da se takva priča ispriča

Film govori o događaju u Štrpcima u Bosni i Hercegovini 27. veljače 1993. godine. Paravojne trupe u akciji etničkog čišćenja zaustavljaju putnički vlak na liniji Beograd – Bar. Dok vojnici iz vlaka izvode nevine civile, samo jedan od 500 drugih putnika usudi im se usprotiviti.

U filmu glume Goran Bogdan, Alexis Manenti, Dragan Mićanović, Silvio Mumelaš, Lara Nekić, Priska Ugrina, Dušan Gojić, Nebojša Pop Tasić, Mijo Pavelko, Martin Kuhar, Jakov Zovko, Robert Ugrina.

Film je na programu u kinu Meeting Point u srijedu, 11. prosinca u 17:00 sati, a ulaz na projekciju je besplatan. Besplatne ulaznice preuzimaju se istog dana, sat vremena prije početka projekcije.

Nagrada za najbolji europski kratki film Slijepčeviću je dodijeljena na 37. ceremoniji dodjele Europskih filmskih nagrada (EFA) u švicarskom gradu Luzernu, priopćeno je iz Kina Meeting Point.

(www.jabuka.tv)



4 komentara

  • Što se nije suprostavio napadima na Vukovar ili Dubrovnik , dvije godine ranije.
    Film je 90% fikcija.A išao je u posjet sinu koji je bio u jna.Znamo kakve je zločine zločinačke jna radila.

Komentiraj:

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.