Ćorluka zabio Sarajevu u pobjedi njegovih Domžala

Nogometaši Sarajeva odigrali su treću utakmicu u sklopu priprema u Sloveniji. Nakon trijumfa nad Partizanijem i porazom od Slovackog, Sarajevo je doživjelo poraz od ekipe slovenskih Domžala.

Sarajevo je odlično igralo u napadačkom dijelu, ali problemi su nastajali u obrani, jer vezni red Sarajeva nije mogao odigrati adekvatan presing pa je slovenska momčad uspijevala napraviti dosta prilika. Ipak, prvo je do vodstva stiglo Sarajevo.

Dvije prilike su promašili Aladin Šišić i Slobodan Milanović, prije nego je ovaj drugi donio vodstvo Bordo momčadi. Udarac Velkoskog je izblokiran, lopta se odbila do Milanovića, a on je sjajnim udarcem svladao protivničkog golmana.

Igrala se 12. minuta susreta.

U 25. minuti susreta, poravnanje Domžalama donio je Josip Ćorluka. Bivši igrač Širokog Brijega pogodio je mrežu Sarajeva poslije brze akcije Slovenaca.

Već u 32. minuti susreta, Senijad Ibričić šutira iz slobodnog udarca, lopta se odbija od živi zid i dolazi do Dobrovoljca, a ovaj pogađa mrežu Sarajeva za 2:1.

Na poluvrijeme se ipak nije otišlo s vodstvom Domžala. U 43. minuti Mersudin Ahmetović postiže sjajan pogodak glavom nakon odlične akcije Sarajeva.

U drugom dijelu, slovenska momčad dolazi do novog pogotka. Mrežu Sarajeva pogodio je Kolobarić nakon lijepe akcije u 53. minuti. U nastavku susreta, momčadi su promijenjene pa je malo opao i intenzitet igre, prenosi Sport1.ba.

Ipak, obje su imale još prilika, ali pogodaka više nije bilo.