Ćorić u četvrtfinalu ATP turnira u Rio de Janeiru

Borna Ćorić plasirao se u četvrtfinale ATP turnira iz serije 500 u Rio de Janeiru.

U susretu drugoga kola pobijedio je 19-godišnjeg Brazilca Thiaga Seyboth Wilda, 206. s ATP ljestvice, koji je za nastup na turniru dobio pozivnicu organizatora.

Najbolji hrvatski tenisač slavio je sa 6:3, 1:6, 7:6 (5) za dva sata i 21 minutu igre te prvi put vezao dvije pobjede nakon rujna prošle godine.

Prvi je set dobio Ćorić s dva breaka, a u drugom je slavio domaći tenisač također s dva breaka. U trećem, najizjednačenijem setu velika borba. Ćorić je spasio četiri break lopte i odveo odlučujući set u tie-break u kojem je iskoristio treću meč-loptu, prenosi HRT.

Za plasman u polufinale Ćorić će igrati protiv Talijana Lorenza Sonega, 52. tenisača svijeta.