Ćorić: “Ovo je zajednička pobjeda nas i navijača”; Žižović: “Nismo zaslužili ovakav poraz”

Nogometaši Širokog Brijega stigli su do svoje prve pobjede u sezoni protiv bjeljinjskog Radnika na Pecari uz rezultat 3:0.Svoje viđenje po završetku utakmice dali su treneri obje momčadi.

Čestitam momcima na prikazanoj igri kroz svih 90 minuta i potpuno zasluženoj pobjedi. Vjerujte mi, nije im bilo lako, bili su pod velikim imperativom pobjede. Radnik je čvrsta, jaka ekipa. Ipak, otvorilo nam se na samom počeku. Rano smo poveli odličnim pogotkom Tonija Jovića i samo dvije minute nakon toga ostali i s igračem više na travnjaku nakon isključenja Simonovića. Gol i crveni karton su nam otvorili vrata i kada smo zabili drugi gol utakmica je otišla u jednom smjeru. Potpuno smo kontrolirali utakmicu, nametnuli svoj ritam igre i stigli do povećanja vodstva preko Dine Ćorića.

U drugom poluvremenu smo morali malo bolje reagirati. Uslijed sigurnog vodstva došlo je do blagog opuštanja i nepotrebne nervoze koja se osjetila na našoj igri. No, sve dvojbe je riješio Dražen Bagarić svojim drugim ovosezonskim pogotkom i ovjerio našu potpuno zasluženu pobjedu.

Trebala nam je ova pobjeda.

Sada ćemo se i napuniti samopouzdanjem i siguran sam da ćemo biti još bolji, kazao je trener Širokobriježana Denis Ćorić po završetku ove prvenstvene utakmice.

Ćoriću su navijači nakon utakmice skandirali njegovo ime, zbog čega je i on bio jako sretan.

Vjerujem kako će ova pobjeda biti pravi vjetar u leđa za utakmice koje slijede. Hvala navijačima na podršci, ovo je naša zajednička pobjeda. Siguran sam kako ćemo se i ubuduće radovati zajedničkim uspjesima, oni su uvijek naš 12. igrač, rekao je Ćorić.

Osvrnuo se i na mogućnost odgađanja derbija sa Sarajevom koji bi mogao biti težak za Širokobriježane.

Tek je početak prvenstva. Svaka je utakmica teška, pa tako je bila i ova večeras. Mi idemo utakmicu po utakmicu, po rasporedu nam stiže Sarajevo, ali još ne znamo hoće li utakmica biti odgođena. Spremat ćemo se pa ćemo vidjeti, zaključio je Ćorić.

ŽIžović: Crveni karton je jedan od detalja koji je odlučio utakmicu.

Trener Radnika, Mladen Žižović, rekao je nakon utakmice na Pecari i poraza njegove momčadi od 3:0, da je crveni karton jedan od detalja koji je odlučio utakmicu.

Trener Radnika Mladen Žižović

Sigurno da je to jedan od detalja koji je odlučio utakmicu. Mi smo i kod 1:0 i kod 2:0 imali solidne prilike, dobro igrali. Izgubili smo na osnovu naših individualnih grešaka. Prošlo kolo smo dobili 3:0, sada izgubili istim rezultatom, ali to je nogomet, rekao je Žižović.

On se dotakao detalja s početka drugog poluvremena kada je došlo do naguravanja na sredini terena, a kada su se u gužvu uključili gotovo svi nogometaši obje momčadi.

Bilo je trzavica. Mislim da je Velibor Đurić zaslužio poštovanje ne samo na Pecari, nego čitave lige, smatra Žižović.

Ističe kako nema lakih utakmica, te da se sa svima mora igrati.

Svaki raspored je isti. Moramo igrati sa svima. Nema lakih utakmica, izjednačena je liga. Sarajevo i Zrinjski su malo kvalitetniji, ostalo je to u pet grama, zaključio je Žižović.