Ćorić nakon velike drame spriječio senzaciju

Borna Ćorić (ATP – 29.) se pridružio Marinu Čiliću u drugom kolu US Opena, ali je za pobjedu protiv francuskog kvalifikanta Enza Couacauda (ATP – 193.) morao naporno raditi četiri sata i pet minuta, da bi na kraju slavio sa 6-2, 7-6 (5), 3-6, 4-6, 7-5 preokrenuvši zaostatak od 3-5 u zadnjem setu.

Hrvatski tenisač je rutinski osvojio prva dva seta ne dopustivši suparniku da stvori ijednu priliku za oduzimanje servisa. Ništa nije upućivalo na to da bi se taj dvoboj mogao pretvoriti u dramu koja je za Čorića, ipak, imala sretan završetak.

Velikim preokretom, u kojem je 27-godišnji Francuz uspio dvaput oduzeti servis Ćoriću u trećem setu, pa još jednom u četvrtom, i tako dovesti meč do petog seta, Couacaud je u odlučujućoj dionici poveo s 5-3 nakon što je po peti put u meču napravio “break”.

No, tada je ovogodišnji pobjednik Mastersa u Cincinnatiju pokazao svoju igračku veličinu, staloženost i mirnoću te nastavio pobjednički niz. U sljedeća četiri gema Couacaud je osvojio svega dva poena čime je propustio priliku za najveću pobjedu u karijeri.

Borna je jednostavno prestao griješiti, donosio je odlične odluke i razoružao Francuza koji je malo pao pod pritiskom rezultata, a ulogu je odigrala i fizička iscrpljenost u završnici četverosatnog meča.

Ćorić je tako spriječio da mu se dogodi prvi poraz u karijeri nakon što je imao prednost od dva seta te se pridružio Marinu Čiliću u drugom kolu u kojemu će igrati protiv Jensona Brooksbyja (43.).