Ćorić nakon preokreta u polufinalu Dubaija, a tamo ga čeka Federer

Borna Ćorić izborio je polufinale ATP 500 turnira u Dubaiju, nakon što je i treći meč zaredom slavio u tie-breaku trećem seta!

Nova žrtva bio je Gruzijac Nikolosz Basilašvili, kojeg je Ćorić pobijedio s 4:6, 6:2, 7:6(1).

Nakon Jana Veselog i Tomaša Berdycha, Borna je i protiv Gruzijca Basilašvilija morao igrati tie-break odlučujućeg seta kako bi izborio pobjedu, te je drugi meč zaredom okretao set zaostatka, piše Gol.hr.

Ćorić je odigrao slabije prvi set, s previše neprisiljenih pogrešaka, a onda je zaigrao daleko bolje u drugom i poveo s 5:0. Gruzijac je uzeo dva gema, no nakon toga Ćorić radi novi break i odlazi u treći set.

Tamo je također sjano krenuo, poveo s 4:1, ali je 15-ak minuta kasnije, kod rezultata 4:4 spašavao break-loptu. Uspio je u tome, a potom i propustio zaključiti meč u 12. gemu, kada je stigao u dva navrata do izjednačenja na servisu Gruzijca.

Nakon što se ušlo u tie-break Ćorić je preuzeo inicijativu i u potpunosti nadigrao do tada sjajnog Basilašvilija.

U polufinalu u petak Ćorić će igrati protiv velikog Rogera Federera, koji je nešto ranije sa 7:6, 6:4 bio bolji od Mađara Martona Fucsovicsa.

Bit će to peti meč Federer i Ćorića, a svaki je do sada upisao po dvije pobjede. Prva dva meča dobio je Švicarac, a posljednja dva (lani) pripala su Ćoriću.

Prvi meč karijere odigrali su prije četiri godine upravo u Dubaiju, a Federer je slavio sa 6:2, 6:1. Lani je Ćorić slavio u Šangaju i Halleu.