Ćorić nakon preokreta pobijedio Londera za treće kolo US Opena

Borna Ćorić plasirao se u treće kolo US Opena nakon što je pobijedio Juana Londera s 3:2 u setovima (7:5, 4.6, 6 /5/:7, 6:2, 6:3).

Susret je trajao četiri sata i 22 minute što dovoljno govori o tome koliko se Ćorić (32. ATP) morao namučiti da savlada argentinskog tenisača koji zauzima 62. mjesto na ATP-listi.

U prvom setu oba tenisača vrlo brzo su napravila po jedan break, a onda se igralo gem za gem sve do rezultata 5:5 kada je Ćorić napravio break za 6:5. To je popratio uspješnim servisom za osvajanje prvog seta.

Uslijedila su dva vrlo teška seta za Ćorića. U drugom setu Argentinac je napravio dva breaka i osvojio set uz rezultat 6:4, dok je treći set okončan tie-breakom u kojem je uspješniji bio Londero sa 7:5.

Ćorić ništa nije želio prepustiti slučaju i četvrti set je osvojio bez većih problema uz rezultat 6:2.

U odlučujućem setu Londero je imao šansu za break odmah na početku, ali Ćorić mu to nije dozvolio. Uslijedio je break hrvatskog tenisača u četvrtom gemu za 3:1 koji je popraćen servisom za 4:1. Ćorić je uspješno održavao tu razliku i na kraju upisao set uz rezultat 6:3 i konačnu pobjedu.

U narednom kolu Ćorić će igrati protiv Stefanosa Tsitsipasa iz Grčke što će biti vrlo težak zadatak jer se radi o šestom tenisaču svijeta.