City potopio Bayern, Inter slavio u Lisabonu

U prvim utakmicama četvrtfinala nogometne Lige prvaka igranim u utorak Manchester City je na svom terenu nadigrao Bayern sa 3-0 (1-0), dok je milanski Inter kao gost u Lisabonu bio bolji od Benfice sa 2-0 (0-0).

Na Etihadu je domaće u vodstvo doveo Rodri preciznim udarcem sa 20-ak metara u sam gornji desni kut u 27. minuti, da bi prednost povećao Bernardo Silva u 70. minuti.

Prethodno je Grealish oduzeo loptu Upamecanu na 25 metara od vrata Bayerna i petom uposlio Haalanda koji je odlično ubacio za Bernarda koji je glavom svladao Sommera.

Konačni rezultat postavio je Haaland u 77. minuti, Alvarez je ubacio u kazneni prostor, a Stones glavom spustio loptu za Haalanda koji se prikrao iza leđa neopreznog Pavarda.

Josip Stanišić ostao je na klupi Bayerna.

Na Luzu u Lisabonu Inter je do prednosti stigao pogotkom Barelle koji je glavom u mrežu u 51. minuti spustio ubačaj Bastonija, da bi pobjedu potvrdio Lukaku iz kaznenog udarca u 82. minuti nakon što je Joao Mario neoprezno visoko podigao ruku prilikom pokušaja blokiranja ubačaja Dumfriesa.

Marcelo Brozović odigrao je čitav susret za Inter, dok je Petar Musa ostao na klupi Benfice, javlja Hina.

U srijedu će svoje prve četvrtfinalne utakmice igrati Milan – Napoli i Real Madrid – Chelsea.