Čilić torpedirao Goffina za četvrtfinale Rima

Marin Čilić iznenadio je u osmini finala ATP turnira u Rimu devetoga nositelja Davida Goffina. Belgijac je slovio za favorita uoči meča s Čilićem, no u četvrtfinale prolazi Marin i to nakon glatke pobjede u dva seta, javlja Sportnet.hr.

Nakon što je tri puta zaredom gubio od Goffina, najbolji hrvatski tenisač došao je do druge uzastopne pobjede. Nakon 2-0 u setovima u Parizu u studenome prošle godine, Marin je slavio i na zemlji u Rimu. Hrvatu je trebalo sat i 25 minuta kako bi osigurao četvrtfinale turnira.

Goffina nikako nije slušao servis, Marin mu je na gotovo svakom servisu prijetio breakom. Nije ni Hrvat briljirao na servisu, ali je, barem u prvom setu, uspijevao spasiti break-lopte, tri u dvije igre. Već u drugom gemu Čilić dolazi do breaka, mogao je lako i do dvostrukoga breaka u četvrtoj igri, imao je i break/set-loptu na 5:2, ali morao je svojim servisom do prednosti u setovima, sa 6:3 osvaja prvi set.

U drugom je setu pao postotak Marinova prvoga servisa, ali je i Belgijac igrao slabije. Hrvat mu oduzima servis u petoj igri, no Goffin se barem privremeno vraća u meč, oduzima servis najboljem hrvatskom reketu za 4:4 u drugom setu. Goffinovo veselje nije dugo trajalo, već u idućoj igri šesti nositelj dolazi do novoga breaka, koji u idućoj igri lagano potvrđuje i s konačnih 6:3, 6:4 prolazi u četvrtfinale.

Marin još ne zna protivnika u idućem kolu, polufinale će loviti protiv pobjednika meča Wawrinka – Isner.