Čilić napokon spojio dvije pobjede i plasirao se u 3. kolo Madrida

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u osminu finala ATP turnira iz Masters 1000 serije u Madridu.

U susretu drugoga kola svladao je Nijemca Jan-Lennarda Struffa 4:6, 6:3, 6:4 za nešto više od dva sata igre.

Unatoč gubitku prvog seta, Čilić je u nastavku susreta s po breakom u svakom setu došao do preokreta i pobjede. Odlučujući je set naš tenisač otvorio oduzimanjem servisa protivniku. Nakon toga je spašavo četiri break lopte, da bi iskoristio prvu meč loptu, piše HRT.hr.

Čilić je prvi put od Australian Opena uspio povezati dvije pobjede.

Sljedeći Čilićev protivnik će biti bolji iz dvoboja između Argentinca Juana Martína del Potra i Srbina Lasla Đerea.