Čilić izborio četvrtfinale Australian Opena protiv Rafe Nadala

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić izborio je plasman u četvrtfinale prvog Grand Slam turnira sezone svladavši u dosta teškom meču Španjolca Pabla Carrena Bustu s 3:1 (6:7, 6:3, 7:6, 7:6).

Čiliću je ovo jedanaesti plasman među osam najboljih na jednom Grand Slamu, a dalje od četvrtfinala realno teško može s obzirom da mu slijedi dvoboj protiv najboljega na svijetu, još jednog Španjolca – Rafaela Nadala, koji je također u četiri seta pobijedio Diega Schwartzmana – 6:3, 6:7, 6:3, 6:3.

Susret s Carrenom Bustom bio je krajnje neizvjestan u gotovo svakom setu, jer je u tri od četiri seta pobjednik odlučen u tie-breaku. Čilić je izgubio taj prvi set u trinaestoj igri, međutim u trećem i četvrtom je protivniku dozvolio osvajanje svega tri poena u ta dva naredna tie-breaka, a to sugerira koliko je šesti nositelj Australian Opena trenutno mentalno jak i to je nešto što itekako veseli u Čilićevim nastupima na početku ove teniske sezone.

Hrvatska je ostala pak bez svojih predstavnica u ženskom dijelu turnira s obzirom da je Petra Martić u 4. kolu poražena od Elise Mertens iz Belgije s 0:2 (6:7, 5:7), no za nju je i plasman među 16 najboljih itekako lijepo rezultatsko ostvarenje.