Chelsea slavio protiv Atletica na neutralnom terenu, Bayern pokazao moć u Rimu

U utorak navečer nastavilo se natjecanje u Ligi prvaka, a odigrane su još dvije utakmice osmine finala. Atletico i Chelsea su odigrali svoju utakmicu u Bukureštu, a slavili su Englezi s 0:1, dok je aktualni europski i svjetski prvak Bayern pregazio Lazio u Rimu s rezultatom 1:4.

Španjolska i engleska momčad morali su odigrati svoju utakmicu na neutralnom terenu u  Areni Naţională u Bukureštu. A razlog su problemi s panedimijom koronavirusom i putnim restrikcijama.

Bila je to kako se i očekivalo dosta čvrsta utakmica, a Englezi svakako mogu biti zadovoljniji uoči uzvrata jer su na službenom gostovanju pobijedili i kao veliki kapital kući nose gol u gostima.

Pogodak odluke pao je u 68. minuti kada je sjajno škaricama pogodio Oliver Giroud.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić igrao je do 74. minute za Engleze, kada ga je zamijenio Ziyech, a s druge strane u dresu Atletica nije nastupio Šime Vrsaljko zbog ozljede mišića.

ATLETICO MADRID: Oblak – Llorente, Savić, Felipe, Hermoso – Correa, Koke, Saul Niguez, Lemar – Felix, Suarez

CHELSEA: Mendy – Azpilicueta, Christensen, Rüdiger, Alonso – Jorginho, Kovačić, Mount, Hudson-Odoi, Giroud, Werner

U drugoj utakmici večeri, Bayern je pokazao moć na rimskom Olimpicu. Bavarci su s visokih 1:4 već sada praktično osigurali prolaz u četvrfinale. A nema nikakve dvojbe da su i ove godine jedan od glavnih favorita za osvajanje novog naslova.

Goste je u vodstvo doveo najbolji strijelac Robert Lewandowski već u 9. minuti. A njegovom golu je prethodila velika pogreška Musacchija koji je vraćao loptu vrataru Reini, a lukavi Poljak je presjekao tu loptu i lagano ju pospremio u mrežu.

U 24. minuti Bayern je povećao vodstvo na 2:0. Zabio je mladi Musiala udarcem s vrha kaznenog prostora, a ovaj igrač je postao najmlađi Englez koji je zabio u Ligi prvaka. Star je svega 17 godina i 363 dana.

Do kraja prvog poluvremena bio je već 0:3. U 42. minuti nakon odbijanca Sane se upisao u strijelce i potpuno potopio ambicije Rimljana.

Čim je krenulo drugo poluvrijeme, Bayern je nastavio gaziti. Već u 47. minuti bilo je 0:4. Nakon ubacivanja Sanea s lijeve strane loptu je u svoju mrežu skrenuo Acerbi.

Dvije minute kasnije Lazio je ipak uspio postići počasni pogodak. Nakon solo prodora zabio je Corea.

To se pokazao i kao konačan rezultat, a u uzvratu koji se igra 17. ožujka moralo bi se dogoditi pravo čudo da Bayern ispusti ovoliku prednost.

LAZIO: Reina – Patric, Acerbi, Musacchio – Lazzari, Milinković-Savić, Leiva, Alberto, Marušić; Immobile, Correa

BAYERN: Neuer – Davies, Alaba, Boateng, Süle; Musiala, Kimmich, Coman, Goretzka, Sane; Lewandowski