Chelsea sigurnom pobjedom u novu sezonu

Nogometaši Chelseaja pobjedom su započeli novu sezonu u Premier ligi nakon što su slavili kod Brightona s 3:1.

Chelsea je poveo u 23. minuti golom Jorginha iz kaznenog udarca, da bi Leandro Trossard izjednačio u 54. minuti. Samo tri minute kasnije udarcem s 25 metara Reece James dovodi Chelsea u novo vodstvo, a konačnih 3:1 postavio je Kurt Zouma (66).

Chelsea je u prijelaznom roku potrošio 230 milijuna eura, a u London su došli Timo Werner, Kai Havertz, Hakim Ziyech, Ben Chilwell i Thiago Silva.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić nije bio u sastavu jer odrađuje kaznu zbog zarađenog crvenog kartona, piše HRT.

U drugoj utakmici dana Wolverhampton Wanderersi su slavili u gostima kod Sheffield Uniteda brzim golovima Raula Jimeneza (3) i Romaina Saissa (6).