Chelsea osvojio Europsku ligu

Nogometaši Chelseaja osvojili su Europsku ligu, pobijedivši večeras Benficu u finalu s 2:1, a pogodak za pobjedu postigao je Branislav Ivanović u 93. minuti.

Bolje su u utakmicu ušli nogometaši Benfice, koji su već na otvaranju zadali probleme Chelseajevom golmanu Čechu. U trećoj minuti, nakon centaršuta Almeide, Cardozo glavom šutira preko gola.

Samo dvije minute kasnije novo uzbuđenje pred golom “gostiju” (formalno je Chelsea bio gost). Salvio je u šesnaestercu Chelseaja prošao nekoliko igrača, zatim je centrirao, dosta panike u obrani Chelseaja, ali lopta je na kraju izbačena.

U 10. minuti Gaitan je nesebično dodao do Cardoza, a njegov udarac s 15-ak metara blokiraju igrači u plavim dresovima. Prva prava prilika dogodila se u 16. minuti. Cardozo je izveo slobodni udarac, lukavo je poslužio Rodriga, koji iz blizine puca volejom, ali je izblokiran, a u nastavku akcije šalje loptu preko gola.

Sredinom prvog dijela londonski sastav je uspio da uspostavi terensku ravnotežu, a u 25. minuti Oscar je s 20-ak metara pucao, no bez problema za Artura. U 33. minuti Gaitan vanjskim dijelom kopačke šutira, Čech nije morao intervenirati.

Dobru priliku, najbolju u prvom dijelu, Chelsea je imao u 38. minuti. Kapetan Lampard je s 23 metra tukao, Artur nevjerovatnom intervencijom obranio i loptu izbacio u korner. Benfica je bila bolja u prvom dijelu, Chelsea je samo dvaput zaprijetio, no na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0.

U nastavku do 60. minute ništa vrijedno spomena, a onda se “pojavio” Torres i pogodio za vodstvo Chelseaja. Najosporavaniji napadač svijeta ubacio se iza leđa Benficine obrane nakon sjajne lopte Juana Mate, oslobodio se Luiza, obišao Artura i malo iskosa s desne strane loptu poslao u prazan gol.

Osam minuta kasnije, Benfica je izjednačila. Azpilicueta je rukom igrao u svom šesnaestercu, a Cardozo s bijele točke matira Čecha za povratak na početak. U 82. minuti Cardozo je sjajno tukao, Čech ispod prečke izvadio loptu.

Mogao je Lampard po ko zna koji put postati junak Chelseaja, ali je nova njegova “bomba” s distance završila na okviru gola lisabonske momčadi. U trećoj minuti sudačke nadoknade, nakon ubača iz kornera, Ivanović je glavom pogodio za veliko slavlje Engleza.