Chelsea je prvak svijeta

Nogometaši Chelseaja postali su svjetski klupski prvaci nakon što su u finalnoj utakmici odigranoj u Abu Dhabiju savladali brazilski Palmeieras 2:1 nakon produžetaka.

Plavci su tako kompletirali kolekciju trofeja, jer im je ova titlula jedina nedostajala u njihovoj vitrini, prenosi Klix.ba.

Nakon slabog prvog poluvremena, Chelsea je poveo u 55. minuti. Romelu Lukaku je skočio na odličan ubačaj Hudsona-Odoia i glavom je pogodio za vodstvo Plavaca.

Ipak, samo devet minuta kasnije južnoamerički prvak je poravnao. Thiago Silva je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a siguran s bijele točke nakon dosuđenog jedanaesterca bio je Veiga za 1:1.

Do isteka regularnog dijela meča najbolju prigodu je imao Christian Pulišić čiji udarac je prohujao pored gola, te se ušlo u produžetke.

Činilo se da ni dodatnih 30 minuta neće donijeti pobjednika, ali u 117. minuti dosuđen je jedanaesterac za Chelsea koji je Havertz pretvorio u gol za 2:1 i veliku pobjedu Plavaca.

Chelsea je tako izjednačio rekord Juventusa, Ajaxa, Barcelone, Bayerna i Manchester Uniteda koji su osvojili sve moguće međunarodne trofeje, računajući i ugašeni Kup pobjednika kupova.

Još jednim trofejom svoju vitrinu obogatio je i hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić. On je odigrao svih 90 minuta regularnog dijela, a na početku produžetka zamijenio ga je Ziyech.