Chelsea je novi prvak Europe, Guardiola i City ponovno bez europskog trofeja

Nogometaši engleskog Chelseaja ovogodišnji su pobjednici Lige prvaka.

Oni su u velikom engleskom finalu igranom na stadionu Dragao u Portu, slavili nad po mnogima favoriziranim, Manchester Cityjem s 1:0.

Iako je City imao sjajnu sezonu i osvojio vrlo uvjerljivo englesko prvenstvo, u finalu najelitnijeg natjecanja bolji je bio londonski sastav i španjolski trener na klupi Cityja Pep Guardiola ponovno je ostao “kratak” za trofej koji mu od dolaska na klupu Građana bio primarni cilj.

Jedini pogodak za londonske Plavce postigao je Nijemac Kai Havertz u 42. minuti na asistenciju Mounta.

Treba istaknuti kako je ovo bilo jako napeto i kvalitetno finale u kojemu su mogli uživati svi ljubitelji nogometa bez obzira tko vam je bio draži.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić ušao je u igru 80. minuti umjesto Mounta u dresu Chelseja, a on se može pohvaliti s ukupno četvrtim trofejom Lige prvaka u karijeri, jer je prethodna tri osvojio u dresu madridskog Reala. Također ovo je drugi naslov za Chelsea, prvi su osvojili 2012. kada su u finalu nakon jedanaesteraca svladali muenchenski Bayern.