Četvrti uzastopni naslov za Igokeu u Kupu BiH

Košarkaši Igokee obranili su naslov Kupa Bosne i Hercegovine, pošto su u finalnom susretu svladali domaći Kakanj s 94:76.

Aleksandrovčani su u posljednje tri godine osvojili tri trofeja Kupa BiH, a dominaciju su nastavili i večeras. Nakon pobjede nad Zrinjskim u polufinalu, u finalu su u Kaknju svladali istoimenu domaću momčad, javlja SportSport.ba.

Kakanj se dobro držao u prvom poluvremenu, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 39:39, ali u nastavku su Igosi proigrali i došli do pobjede. Naravno, nije tajna da je tim Dragana Bajića bio veliki favorit u završnici turnira u Kaknju.

Uspijevao je domaći sastav nošen podrškom s tribina da se vrati u dvoboj, da smanji zaostatak na neku pristojnu razliku, ali iskusni tim Igokee nije dozvolio neko iznenađenje u finalu. Dobrom igrom u zadnjih šest-sedam minuta Igokea je došla do uvjerljive pobjede.

Robert Rikić je predvodio pobjedničku momčad sa 18 poena, dok je Milivoje Božović za Kakanj postigao 24 poena.

Igokea je tako stigla do četvrtog vezanog trofeja i ukupno šestog u Kupu Bosne i Hercegovine. Rekorderi su košarkaši Širokoga sa 9 titula najbolje momčadi u ovom natjecanju.