Četvrtfinale Kupa: Toni Jović pogodio za pobjedu Borca u Tuzli

Nogometaši banjalučkog Borca slavili su u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH protiv Tuzla Cityja na Tušnju rezultatom 0:1.

Banjalučani su tako ostvarili vrlo povoljan rezultat uoči uzvrata na svom stadionu za dva tjedna.

Tuzlaci su na ovoj utakmici imali pregršt prigoda, ali nisu uspjeli svladati gostujućeg vratara Pavlovića.

Zato je gol postigao Borac u 28. minuti. Strijelac je bio bivši igrač Širokog Brijega i Zrinjskog, Toni Jović. To se do kraja pokazao i kao ključni trenutak susreta, jer se rezultat više nije mijenjao.

Ranije su snage odmjerila dva federalna prvoligaša Zvijezda iz Gradačca i Igman iz Konjica. Konjičani su slavili 0:1 pogotkom Sedina Ljuce.

Međutim, ovaj susret bi mogao dobiti i treće poluvrijeme. Naime, golman Zvijezde Azur Aljkanović branio je u ovoj utakmici, iako je u Kupu BiH ove sezone već nastupao za FK Radnik Bijeljina i to u doboju s HNK Čapljina.

Prema navodima Sportsport.ba Konjičani bi se trebali žaliti, pa bi ovaj susret mogao biti registriran u njihovu korist rezultatom 0:3.

U preostala dva dvoboja četvrtfinala Kupa, sastaju se Sarajevo i Sloboda te Velež i Široki Brijeg.