Červar zadovoljan zbog pobjede, ali podvukao: Protiv Nijemaca moramo biti bolji

Hrvatska je s 27:23 slavila protiv Austrije u prvoj utakmici drugog kruga rukometnog Eura te tako osvojila prva dva boda u nastavku natjecanja.

Hrvatska je odigrala fantastičnu obranu u prvom poluvremenu, domaćin je u prvih 30 minuta zabio samo osam golova i to je bio ključ trijumfa. U nastavku su Duvnjak i društvo samo održavali veliku prednost i mirno su utakmicu priveli kraju, prenosi Index.hr.

Kao prvo, čestitam Austriji na igri i fair playu. U prvom poluvremenu smo igrali jako dobro, posebno u obrani. U napadu smo imali jako puno rješenja na njihovu obranu i bio sam zadovoljan. U drugom poluvremenu je obrana popustila u odnosu na prvi dio, a u napadu smo igrali previše individualno i to nije dobro. Ukratko, zadovoljan sam zbog dva boda i nadam se da ćemo u sljedećoj utakmici biti bolji, rekao je Červar na početku presice, a nakon njega riječ je dobio izbornik Austrije Pajovič:

Čestitam Hrvatskoj na pobjedi. Igrali su jako dobro, vidio sam ih i u prvom krugu, mislim da su kandidati da odu do kraja. Znao sam da ćemo imati problema na njihovu 5:1 obranu s Duvnjakom naprijed. Pokušavali smo tražiti neke šanse, a kad bismo ih i našli malo nam je falilo sreće, a u obrani smo imali jako puno problema s Karačićem i Cindrićem. Probali smo malo promijeniti obranu i malo smo se uspjeli vratiti. Na 24:20 smo promašili zicere, Šego je to obranio i to je to. Pohvale mojim igračima, bili su dobri i hrabri, borili su se i nadam se da ćemo ovako borbeno igrati i sljedeću utakmicu, kazao je Slovenac na klupi Austrije.

Igrači zadovoljni

Nakon trenera riječ su dobili igrači, a prvi je govorio Igor Karačić.

Hvala navijačima. Uvijek je puno lakše kad znaš da su ti oni iza leđa. Sretan sam i ponosan na suigrače. Bili smo jako dobri, sve smo imali. Sad čekamo nove izazove. Mislim da smo trenutno jedna od najboljih momčadi na ovom turniru, rekao je Karačić, nakon kojeg je priliku dobio i austrijski igrač Leitzer:

Svaka čast Hrvatskoj, bili su odlični. Duvnjak nam je radio puno problema u njihovoj obrani, strašno je dobar. Imali smo malo peh, mislim da smo pet ili šest puta pogodili stativu, ali zadovoljan sam kako smo igrali, rekao je Leitzer.

Pala je i Austrija: Sjajni Kauboji nastavili pobjednički niz protiv domaćina