Celticsi poveli s 2:1 u NBA finalu, Curry se ozlijedio

U trećoj utakmici velikog NBA finala košarkaši Bostona slavili su u svom TD Gardenu protiv Golden Statea 116:100 za vodstvo od 2-1 u finalnoj seriji.

Domaća momčad je veći dio utakmice provela u vodstvu, a Warriorsi su zaprijetili preokretom kad su poveli sa 83:82 pred kraj treće četvrtine.

No, Celticsi su brzo reagirali, zaustavili gostujući niz i u posljednjoj dionici osigurali uvjerljivu pobjedu.

Boston je imao trojicu igrača s više od 20 poena, a predvodio ih je Jaylen Brown s 27 poena, devet skokova i pet asistencija. Jayson Tatum je ubacio 26 poena uz devet asistencija i šest skokova, dok je Marcus Smart završio s 24 poena, sedam skokova i pet asistencija.

Gostujuću momčad je s 31 poenom predvodio Stephen CurryKlay Thompson je ubacio 25, a Andrew Wiggins 18 poena.

Da stvar bude gora po Warriorse, Curry je igru napustio dvije minute prije kraja s ozljedom stopala. Rekao je da nije strašno i da neće zbog nje izbivati, ali tek će današnji pregledi pokazati koliko je ozbiljna i kako će utjecati na ostatak finalne serije.

Boston će biti domaćin i u četvrtoj utakmici finalne serije, a ona je na rasporedu u noći s petka na subotu (3 sata) po srednjoeuropskom vremenu.