Čelik je samo jednom slavio na Pecari, ali je u zadnja tri gostovanja primio svega dva gola

Nogometaši Širokog Brijega i Čelika dva su od pet klubova u elitnom rangu bh klupskog nogometa koji nikada nisu napuštali društvo premijerligaša, a njihova večerašnja utakmica na Pecari (19.30 sati) u sklopu 3. Kola PL BiH bit će sveukupno 33. u društvu premijerligaša. Dosadašnji skor kaže da su Širokobriježani zabilježili 13 pobjeda, Zeničani 10, dok je 9 utakmica završilo neodlučeno uz gol razliku 45:33 u korist Širokog Brijega.

Kada je riječ o utakmicama na Pecari znatno uspješniji je domaćin s obzirom da je Čelik samo jedanput pobijedio na ovom stadionu. Dogodilo se to u sezoni 2012/13. kada su gosti slavili 1:0 golom Anela Dedića u 81. minuti, a u toj istoj sezoni bili su bolji i na Bilinom Polju kada je bilo 2:1, a dvostruki strijelac za pobjedničku momčad bio je Jasmin Mešanović, dok je pogodak za Široki Brijeg postigao Wagner.

Wagner je bio strijelac jedinog zgoditka i u zadnjem širokobriješkom slavlju prošle sezone i to u 83. minuti. Zanimljivo, Širokobriježani su prošle sezone u uvodnom dijelu slavili i u gostima 1:0 golom Luke Menala u 84. minuti, a Čelik je tu utakmicu završio sa svega osam igrača. Naime, domaćin je od 60. minute igrao bez Anesa Haurdića, a u sudačkom dodatku vremena isključeni su još Semir Pezer i Fenan Salčinović.

Tijekom prošle sezone ova dva kluba odigrali su i dvije utakmice Lige za ostanak u kojima su Zeničani bili uspješniji pošto su pred svojom publikom slavili 1:0 golom iskusnog Bojana Regoje u 8. minuti, u jednoj nesvakidašnjoj utakmici kada Širokobriježani nisu uspjeli uputiti udarca prema protivničkom golu, dok je na Pecari u zadnjem kolu bilo 1:1. Široki Brijeg je poveo autogolom Enisa Sadikovića i u jednom trenutku Čelik je bio momčad za koju se činilo da ispada u niži rang, međutim u 69. minuti Mahir Karić je izjednačio i Čelik se izvukao.

Čelik se inače tradicionalno znao upravo u utakmicama protiv Širokog Brijega, kada im je bilo najpotrebnije, izvlačiti pobjedama, pa je primjerice u sezoni 2007/08. na Bilinom Polju Široki Brijeg vodio 2:0, ali izgubio 3:2, a u sezoni 2003/04. kada je premijerligaš s Pecare prvi put postao prvakom vodio je također 2:0, a na kraju izgubio 4:2.

Široki Brijeg je najuvjerljiviju pobjedu nad ovim suparnikom slavio u sezoni 2014/15. kada je pobijedio 7:2, iako su gosti prvi poveli u toj utakmici zgoditkom Ognjena Đelmića. Josip Ćorluka i Filip Mihaljević su u toj golijadi bili dvostruki strijelci, a po jedan pogodak su dodali Zvonimir Kožulj, Dino Ćorić i Jure Ivanković.

Golijada je te sezone viđena i na Bilinom Polju s obzirom da je Čelik bio bolji 5:3. Mahir Karić je tada za Čelik bio dvostruki strijelac, a mrežu Širokog Brijega su još pogađali Marin Popović, Semir Bajraktarević i Anel Dedić. Za Široki Brijeg su pak pogađali Dino Kresinger, Luka Menalo i Ivan Peko.

Čelik je svoju najuvjerljiviju pobjedu nad Širokim Brijegom ostvario u sezoni 2008/09. slavivši 3:0, međutim te iste sezone na Pecari je bilo 4:0 za Široki Brijeg.

STATISTIKA: Široki Brijeg – Čelik

Sveukupno: 32 13-9-10 (45:33)

Na Pecari:1611-4-1 (31:8)

2002/03: 1:0; 0:0

2003/04: 3:0; 2:4

2004/05: 3:1; 1:1

2005/06: 2:0; 0:2

2006/07: 2:0; 1:2