Cedevita uzvratila Ciboni i izjednačila na 1-1

Košarkaši Cedevite pobijedili su Cibonu sa 82:73 (27:19, 23:20, 17:20, 15:14) u drugoj utakmici finalne serije doigravanja za prvaka Hrvatske i izjednačili rezultat na 1-1 te time vratili u svoje ruke prednost domaćeg terena, koju su ispustili porazom u prvom dvoboju.

Najbolji strijelac Cedevite bio je Will Cherry sa 20 koševa, ali je morao napustiti igru zbog ozljede u 33. minuti. Povratnik u Cedevitinu momčad Andrija Stipanović ubacio je 15 koševa uz devet skokova, a 15 poena je postigao i Roko Ukić. Kod Cibone su najbolji strijelci bili Luka Žorić i Dominic Gilbert sa po 13 koševa, Domagoj Bošnjak je ubacio 12.

Za razliku od prve utakmice odigrane u Domu sportova, košarkaši Cedevite nisu imali dvije četvrtine praznog hoda i šuterske nemoći, a pokazali su i daleko višu energetsku razinu u obrani. Nesumnjivo je u tome pomoglo igranje Andrije Stipanovića, jedinog pravog centra kojeg hrvatski prvak ima na raspolaganju. Stipanović je spriječio lagane koševe Cibone preko Luke Žorića, a istovremeno i zatvorio Cibonin napadački skok, s kojim je Cedevita imala puno problema u prvom dvoboju. U ovoj utakmici Cedevita je uvjerljivo dobila skakačku bitku (40:23) i svela Cibonin šut na 42 posto.

Cibona je uspjevala biti rezultatski ravnopravna do posljednje tri minute prve četvrtine, u koje je ušla s minimalnim vodstvom 16:14. Uslijedila je Cedevitina serija 11-0 za +9 (25:16). Do 18. minute gosti su stvorili najvećih 14 koševa prednosti (45:31).

Cedevita je bez većih poteškoća održavala prednost od šest do 11 koševa sve do 33. minute, kad je momčad Jure Zdovca ostala bez Willa Cherryja koji se ozlijedio u sudaru s Bošnjakom i više se nije vraćao na parket. Uz dobru epizodu Dominica Gilberta Cibona je došla na šest poena minusa (70:76) u 37. minuti i imala nekoliko puta priliku doći i bliže te potpuno zakomplicirati završnicu. Međutim, obje su momčadi ostale bez ubačaja sljedeće tri minute, sve dok Demetris Nichols nije pogodio tricu za 79:70 na 40 sekundi prije kraja i time odlučio pobjednika.

Treća utakmica finalne serije na rasporedu je u četvrtak, 31. svibnja, s početkom u 20 sati, kad će Cedevita u Domu sportova ugostiti Cibonu.