Cedevita i Budućnost u finalu ABA Superkupa

Po prvi puta ove sezone održava se Superkup regionalne ABA lige kojem je domaćin Bar, a u finalu ovog natjecanja igrat će Cedevita i Budućnost.

Zagrepčani su u polufinalu svladali Mega Bemax sa 99:96 (25-25, 34-20, 24-22, 16-29).

Cedevita je vrlo loše odigrala otvaranje i završnicu utakmice, no ipak je uspjela ostvariti pobjedu. Na polovici prve četvrtine gubila je 20:7, no već do kraja te dionice igre uspjela izjednačiti na 25-25.

U drugih 10 minuta hrvatski je prvak prvenstveno sjajnim šutom za tricu uspio ostvariti prednost od 14 koševa (59-45), a pred kraj trećeg dijela imala je Cedevita i maksimalnih 22 razlike (81-59).

No, u četvrtoj četvrtini igrači trenera Zdovca su praktički prestali igrati, a Mega Bemax je to iskoristio i tri minute prije kraja stigao na samo tri poena zaostatka (90-87) uz napad. Srećom po Cedevitu, Mega je izgubila loptu pa je Cedevita zadržala prednost. Ipak, momčad iz Sremske Mitrovice u posljednjoj je minuti u dva navrata imala loptu kod samo jednog poena zaostatka, no niti tada se nije dogodio preokret pa je Cedevita nekako ipak uspjela sačuvati pobjedu.

Demetris Nichols sa 18, Džanan Musa sa 16 i Kevin Murphy sa 15 koševa su bili najefikasniji kod Cedevite, a Stefan Fundić sa 18 i Dylan Ennis sa 16 poena kod Mege.

Budućnost je u drugom polufinalu imala crnogorski okršaj s Mornarom, koji je prethodno deklasirao Partizana, no protiv Budućnosti ipak nije imao većih šansi. Podgoričani su slavili 82:65. Predvodio ih je Gibson sa 18 poena.