Čapljinac Bender upisao double-double, Hezonja solidan, Zubac neprimjetan

Nakon što su Dario Šarić i Bojan Bogdanović svoje utakmice odigrali sinoć po europskom vremenu, tijekom noći nastupilo je još troje hrvatskih košarkaša na NBA parketima.

Jednu od najboljih partija u posljednje vrijeme odigrao je Dragan Bender. U porazu Phoenixa od Golden Statea, 15. uzastopnim od aktualnog NBA prvaka, naš košarkaš na parketu je proveo 41 minutu te za to vrijeme ubacio 14 poena uz 14 skokova i dvije asistencije. Najbolji strijelac Sunsa bio je Danuel House s 22 poena i osam skokova, dok je Warriorse do pobjede predvodio Klay Thompson s 34 poena i 3 skoka.

Sunsi će sezonu okončati kao najlošija momčad lige i imat će najviše šanse u predstojećem Draftu.

Orlando Magic upisao je još jedan poraz, ovoga puta na gostovanju kod Toronta. Da bi stvar bila gora, domaćin je odmarao važan dvojac – odmarali su DeMar DeRozan i Jonas Valančiunas – ali ni to nije zaustavilo Raptorse da upišu rekordno slavlje franšize rezultatom 112:101.

Mario Hezonja bio je solidan u porazu, ali osobne pogreške koštale su ga minutaže i boljeg učinka. Njih četiri sakupio je dosta rano, ali unatoč tome za 28 minuta na parketu ubacio je 14 poena uz pet asistencija i tri skoka.

Raptorse je do pobjede predvodio CJ Miles predvodio je Raptorse s 22 poena, a OG Anuoby dodao je 21 poen i osam skokova. Kod Magica Aaron Gordon vratio se u startnu petorku i ubacio je 16 poena dok je Khem Birch završio s 12 poena i 12 skokova.

Nastup u doigravanju sinoćnjom pobjedom u gostima kod LA Lakersa osigurali su Utah Jazzeri. Očekivana pobjeta Ute protiv Lakersa kojima je sezona već odavno gotova što se tiče mogućnosti plasmana u doigravanje.

Da je tome tako pokazao je i Brook Lopez koji je utakmicu završio sa šutom 0/10, ali i cijela momčad koja je bila izuzetno šuterski neraspoložena. Šutirali su tek 40 posto iz igre uz tricu na samo 5/25.

Ivica Zubac dobio je 14 minuta kod Lakersa, a za to vrijeme je upisao dva poena i dohvatio četiri skoka.

Josh Hart s 25 poena bio je najbolji kod domaćina, a Tyler Ennis dodao je 22 poena i šest skokova.

U pobjedničkom sastavu Donovan Mitchell ubacio je 28 poena uz devet skokova i osam asistencija, Joe Ingles upisao je 22 poena uz deset asistencija, a Derrick Favors deset poena uz 13 skokova.