Budimir: “Pecara mora biti naša tvrđava!”

Nakon tri tjedna reprezentativne i prinudne stanke momčad NK Široki Brijeg odigrat će natjecateljsku utakmicu. U nedjelju 17. rujna na Pecari s početkom u 19:45 sati odmjerit će snage s momčadi FK Zvijezda 09 u sklopu 7. kola Premijer lige BiH.
Spomenutu utakmicu i nastavak premijerligaškog nadmetanja na današnjoj konferenciji za medije najavili su šef stručnog stožera Marijan Budimir i napadač Daniel Lukić.
U proteklom razdoblju više smo poradili na treningu i stvarima koje je trebalo ispravljati. Dodatno smo se povezali i spremni idemo u nove izazove. Nadam se kako ćemo nastaviti u onome ritmu u kojem smo bili prije ove malo duže stanke, rekao je Budimir i osvrnuo se na nedjeljnog suparnika.
Po onome što sam mogao vidjeti u analizi njihovih utakmica, Zvijezda 09 zavrjeđuje više bodova nego ih trenutačno ima. U pitanju je momčad koja se voli nadigravati i igrati nogomet. Zaslužuju maksimalno poštovanje. No, Pecara mora biti naša tvrđava, svaku momčad trebamo dočekati s gardom i domaćinskim okruženjem u kojem ćemo mi biti ona momčad koja će voditi glavnu riječ na terenu, jasno je precizirao trener Širokog Brijega.

Marijan Budimir, Foto: Antonio Slišković

Napadač Daniel Lukić je kazao kako su odlično iskoristili navedenu stanku i da spremni čekaju nedjelju.
Nije nas pretjerano poremetila ova stanka. Mnogo više smo radili na našoj igri i zajedništvu u momčadi. Neće biti problema, kvalitetno radimo i dobro igramo, istaknuo je Lukić.
Zvijezda 09 ima dobrih strana i zaslužuje poštovanje. Međutim, igramo doma pred našim navijačima i samo pobjeda dolazi u obzir, naglasio je.

Daniel Lukić, Foto: Antonio Slišković

Za utakmicu sigurno neće konkurirati ozlijeđeni Jere Vrcić i nedovoljno oporavljeni Adam Benić i Božo Prusina koji rade po posebnom programu treninga. Novi igrači Šimun Mikolčić i Stjepan Plazonja su u fazi registracije i njihov nastup je upitan.
Pravdu u nedjeljnoj utakmici dijelit će Irfan Peljto iz Sarajeva, a pomoćnici su mu Amer Macić i Enes Đozić. Utakmica s Pecare neće biti u izravnom TV prijenosu.