Brozović oduševljava u Italiji, osim pogotka pokušao ponoviti potez kao protiv Barcelone

Inter je na gostovanju u Rimu kod Lazia pokazao odličnu igru, te je s tri pogotka svladao domaćine. U svemu tome jednu od ključnih uloga imao je i hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović koji u posljednjih tjedan dana ne silazi sa sportskih naslovnica.

Sve je počelo prošle srijede u porazu Intera od Barcelone (2:0) na Nou Campu u Ligi prvaka.

Genijalan potez kojim je Brozović zaustavio Suarezov udarac iz slobodnjaka u nekoliko je trenutaka obišao svijet i postao viralni hit. Nije tu bilo riječi o driblingu, golčini ili sjajnoj asistenciji, već kreativnom, a iznimno učinkovitom načinu na koji je spriječio siguran pogodak.

Suarez je u drugom poluvremenu pucao slobodnjak iz izgledne situacije s ruba kaznenog prostora. Dobro je procijenio da će živi zid skočiti, ali Brozović je bio spreman. Brzo je legao okrenut leđima i tako spriječio da Suarezov snažan udarac možda završi u mreži Handanovića.

Epic Brozov potez bio je toliko genijalan da je nasmijao i Lionela Messija koji je gledao utakmicu s tribina zbog slomljene ruke. Nije dugo trebalo našem reprezentativcu da podari ime svom potezu.

Brozović oduševio genijalnim potezom: Nadmudrio Suareza, spasio Inter i postao hit

“Evo krokodilskog poteza! #EpicBrozo”, napisao je veznjak Intera na Instagramu i tako pokrenuo nezaustavljivi val reakcija na društvenim mrežama.

Brozović je svoj trademark potez izveo ponovno u utakmici 10. kola talijanske Serie A u kojoj je Inter u ponedjeljak porazio Lazio.

Najprije je zabio je prekrasan pogodak s 20 metara za povećanje vodstva svoje ekipe u 41. minuti, ali danas se opet priča o novoj, krokodilskoj obrani, potezu koji u potpunosti ocrtava karakter neumornog i pomalo čudnog veznjaka Hrvatske, prenosi Index.hr.

Inače prvi pogodak za Inter zabio je Argentinac Mauro Icardi u 28. minuti utakmice, a za 2:0 sjajno je zabio hrvatski reprezentativac, a Argentinac je u 70. minuti postigao svoj drugi, a Interov treći pogodak.

Brozoviću je ovo bio drugi pogodak u sezoni.