Brighton preokretom do pobjede nad Arsenalom

Brighton je preokretom došao do domaće pobjede 2-1 nad Arsenalom u dvoboju 30. kola engleske Premier lige te je stigao do važnih bodova u borbi za opstanak, dok su nogometaši Watforda pogotkom u sučevom dodatku osvojili bod.

Arsenal je do vodećeg pogotka kod Brightona stigao u 68. minuti, kad je Pepe odličnim udarcem s desne strane kaznenog prostora pogodio suprotni gornji kut i svladao domaćeg vratara Ryana. No, uslijedio je preokret u kojem su domaći došli do sva tri boda i treće pobjede u posljednjih pet dvoboja s ‘topnicima’.

U 75. minuti je Dunk ugurao loptu u mrežu gostujuće momčadi za izjednačenje, da bi u petoj minuti sučevog dodatka Maupay pogodio za 2-1, nakon zakašnjelog istrčavanja zamjenskog vratara Argentinca Emiliana Martineza.

Upravo je strijelac pobjedničkog pogotka sudjelovao u sudaru s prvim gostujućim vratarom, Nijemcom Berndom Lenom, koji je u 40. minuti na nosilima iznešen s terena.

U dvoboju Watforda i Leicestera mreže su mirovale sve do 90. minute. Tada je Ben Chilwell snažnim i preciznim udarcem donio vodstvo gostima. No, u trećoj minuti sučevog dodatka Dawson je “škaricama” sa šest metara postigao pogodak za konačnih 1-1.

Leicester je sa 54 boda na trećem mjestu, iza vodećeg Liverpoola (82) i drugoplasiranog Manchester Cityja (60). Arsenal je ostao na devetom mjestu sa 40 bodova. Unatoč pobjedi Brighton je sa 32 boda ostao na 15. mjestu, ali uz utakmicu više se nalazi pet bodova izvan zone ispadanja. Na 16. mjestu je Watford sa 28 bodova.