Brighton pregazio West Ham, Biliću prijeti otkaz

Ako je nakon tri poraza na otvaranju sezone dobio mjesec dana kredita od uprave da osovi West Ham na noge, Slaven Bilić je u prošlom kolu kod Burnleya i večeras protiv Brightona izgubio svaku podršku i uprave, a sigurno navijača.

Brighton & Hove Albion, koji je dosad u gostima osvojio jedan bod, pregazio je West Ham u Londonu 3:0 i potpuno ogolio sve nedostatke Bilićeve momčadi, piše Index.hr.

A njih ima koliko želiš, u svakoj liniji. Potpuno nekoordinirana obrana, nepostojeća vezna linija i rijetko viđena bezidejnost u napadu glavne su odlike Bilićeva West Hama, koji posebno loše igra pod pritiskom.

Da će to biti duga večer za ionako revoltirane navijače domaćih vidjelo se već u 10. minuti kad je Gross ubacio iz slobodnog udarca, nitko u domaćoj obrani nije uopće pratio Glenna Murraya i gostujući napadač je rutinski glavom zabio za vodstvo.

Ništa se nakon gola nije promijenilo u igri West Hama. Imali su neku prividnu inicijativu, ali bez ikakve konkretne prilike. Tek je Winston Reid nakon kornera mogao izjednačiti, ali njegov udarac završio je u bloku.

Počeli su se London Stadiumom oriti zvižduci, kad je Izquierdo u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena fantastičnim udarcem pogodio za 2:0, Hammerse je na poluvrijeme ispratio zaglušujući koncert zvižduka.

U nastavku ista priča. Probao je Bilić s Ayewom, izvadio je kasnije i Arnautovića, kojeg su također navijači izviždali, ali sve što je dobio jest prekršaj Zabalete u šesnaestercu i treći gol Brightona iz penala.

Engleski mediji su najavljivali da će ova utakmica puno toga odlučiti o sudbini Slavena Bilića u West Hamu. Da je dobio, možda bi se još nekako mogao spasiti, no ovako je pred Bilićem jako dug vikend. Od ponedjeljka bi West Ham mogao biti u zoni ispadanja, a Slaven vrlo lako bez posla…