Brentford srušio Manchester City

U prvoj utakmici 15. kola engleskog nogometnog prvenstva Brentford je senzacionalno kao gost svladao prvaka Manchester City sa 2-1 (1-1).

Junak pobjede Brentforda bio je kapetan Ivan Toney u 16. minuti i 98. minuti koji je postigao oba gola svoje momčadi, dok je strijelac za City bio Phil Foden u nadoknadi prvog poluvremena.

Brentford je bolje krenuo u dvoboj i već u prvih 10-ak minuta tri puta ozbiljno prijetio domaćim vratima, ali gostujući napadači nisu bili koncentrirani. Ipak, u 16. minuti je Toney se u skoku bolje snašao od Laportea i doveo svoju momčad u prednost.

Tek nakon primljenog gola City je počeo igrati te se pritisak domaćih isplatio na samom kraju prvog poluvremena kada je Foden snažnim udarcem sa 15-ak metara “probio” Rayu na vratima.

Drugo poluvrijeme obilježila je duga stanka zbog ukazivanja pomoći Laporteu zbog ozljede glave, a ta je situacija uzrokovala i sudačku nadoknadu od 10 minuta. City je preselio igru na poovicu Brentforda, ali nije uspio poentirati. Štoviše, gosti su iz brzog protunapada u osmoj minuti nadoknade stigli po pobjede. Dasilva je odlično prošao po desnoj strani i ubacio na pet metara gdje je natrčao Toney za svoj drugi gol.

Brentford je ovom pobjedom skočio na 10. mjesto sa 19 bodova, dok je City ostao drugi sa 32, dva manje uz utakmicu više od vodećeg Arsenala koji od 20.45 sati gostuje kod Wolverhamptona.