Brazil srušio Argentinu i Messija i plasirao se u finale Copa Americe

Domaćin ovogodišnjeg izdanja Copa Americe, Brazil prošao je u finale. U velikom dvoboju protiv Argentine noćas je slavio s 2:0 i tako izborio ulazak u finale i borbu za trofej.

Brazil je nadomak osvajanja naslova prvaka Južne Amerike i to bez Neymara koji propusto ovu Copa Americu zbog ozljede. S druge strane Leo Messi ima još jedno vrlo frustrirajuće natjecanje, ostat će ponovno bez trofeja i to još jednom uz loš dojam, prenosi Sportnet.hr.

Tijekom cijelog Prvenstva Argentina je ostavljala nedorečen dojam, nije izgledala dobro, bila je to kopija one neuvjerljive Argentine sa Svjetskog prvenstva u Rusiji. Ipak se dovukla do polufinala, no više od toga ipak nije mogla.

Od 1993. godine Argentinci čekaju na trofej, a ovaj put nisu bili tako blizu. Možda će biti bolje sljedeće godine kada će zajedno s Kolumbijom ugostiti ovo natjecanje i pokušati otići do kraja.

Brazilci su do vodstva došli u 19. minuti. Odličan posao odradio je Dani Alves koji je dobro prošao kroz sredinu i onda pronašao na desnoj strani Roberta Firmina, obrana Argentine potpuno se raspala i Firmino je krasno proigrao samog Gabriela Jesusa na petercu za lakih 1:0.

Obrana Argentine je rak rana ove reprezentacije i to se još jednom vidjelo u ovom dvoboju.

U 30. minuti Argentina je skoro poravnala. Ovaj put Aguero je dobro pucao glavom, ali greda je spasila Alissona i spriječila izjednačenje.

U drugom dijelu Argentina je pritisnula i tražila poravnanje, ali nije do njega došla. Vrlo blizu tome bio je Messi koji je odličnim udarcem pogodio vratnicu. Brazil se koncentrirao na čuvanje prednosti, bilo mu je važnije ne primiti nego zabiti gol, ali ipak je iz kontranapada u 71. minuti riješio pitanje pobjednika. Gabriel Jesus je uzvratio Firminu asistencijom za konačnih 2:0.

Argentina je odirala vjerojatno svoju najbolju utakmicu na ovom natjecanju, ali to joj nije pomoglo i Brazil je slavio.