Brazil putuje kući, Belgija u polufinalu!

Prava nogometna poslastica odigrana je u ruskom Kazanu u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u srazu Brazila i Belgije. Utakmica je bila neizvjesna do posljednjeg trenutka, a na kraju je golom razlike slavila Belgija, koju je do pobjede sjajnim obranama doveo Thibaut Courtois.

Brazilci su furiozno ušli u utakmicu i bolje započeli susret. Iako je Belgija prva zaprijetila u 2. minuti susreta, gol je “visio” na belgijskoj strani, a Brazilci su već u 7. minuti pogodili vratnicu.

Belgija je uzvratila već minutu kasnije, prilike su se smjenjivale, ali Brazilci su doživjeli “hladan tuš” u 13. minuti. Belgija je izvodila korner, a nesretni Fernandinho loptu je pospremio u vlastitu mrežu.

Belgijci su nastavili igrati nogomet, ne povlačeći se nakon vodstva i takav pristup isplatio im se u 35. minuti, kada je Kevin de Bruyne s 20-ak metara precizno zakucao u suprotni kut brazilskog vratara Alissona.

Brazil je “stisnuo” u posljednjih desetak minuta prvog poluvremena, Gabriel Jesus i Coutinho imali su odlične prilike, ali mreže su mirovale i Belgija je s dva gola razlike otišla na odmor.

U drugo poluvrijeme Brazilci su krenuli s Firminhom umjesto Wiliana i jurišali su na Belgijska vrata, ali su se Belgijci posve ravnopravno nosili, a na trenutke i dominirali terenom na početku drugog poluvremena.

U 55. minuti Brazil je možda oštećen za 11-esterac, kada je Jesus u kaznenom prostoru na desnoj strani gurnuo loptu kroz noge Meunieru, zatim prošao Kompanyja, koji gaje  s poda zaustavio nogom u tijelo. Brazilac je pao, a srpski sudac Mažić zaustavio utakmicu zbog konzultacija s VAR-om, ali od penala nije bilo ništa.

Prilike su se nastavile nizati na obje strane, sve do 76. minute, kada je Coutinho majstorski ubacio loptu pred gol, a Renato Augusto tek što je ušao glavom zabio za 2:1 i smanjenje vodstva Belgije.

Brazilci su nastavili stiskati i u posljednjim minutama susreta Belgijci su teško živjeli, ali na kraju su se uspjeli obraniti i posve zasluženo slavili pobjedu nad favoriziranim Brazilom.