Brazil osvojio naslov prvaka Južne Amerike

Nogometaši Brazila osvojili su naslov prvaka Copa Americe nakon što su finalu odigranom na Maracani u Rio de Janeiro svladali Peru 3:1 (2:1).

Everton je na asistenciju Gabriela Jesusadoveo domaćine u vodstvo u 15. minuti. Na 1:1 poravnao je Guerrero u 44. iz kaznenog udarca, no slavlje Peruanaca nije trajalo dugo jer je u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Gabriel Jesus zabio za 2:1 Brazila.

Jesus je u 70. minuti isključen nakon što je dobio drugi žuti karton, no usprkos brojčanoj prednosti Peru nije uspio stići do izjednačenja, već je primio i treći gol. Richarlison je bio precizan iz penala u 88. minuti.

Brazil je osvojio prvu Copu nakon 2007. godine, a zanimljivo je kako je u svakom izdanju južnoameričkog prvenstva slavio kad je bio domaćin, prenosi HRT.

Brazilu je to bilo 20. finale Copa Americe i deveti naslov, prvi nakon 2007. godine, dok je Peru u svom trećem finalu upisao prvi poraz nakon što je slavio 1975. i 1939.