Brazil je olimpijski pobjednik u nogometu, nakon drame produžetaka slavili protiv Španjolaca

Brazil je obranio naslov olimpijskog prvaka u nogometu jer je u finalu turnira u Tokiju poslije produžetaka pobijedio Španjolsku 2:1.

Brazilci su poveli preko Cunhe u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena, a Španjolska je izjednačila preko Oyarzabala u 61. minuti. U produžecima je Brazilu zlato donio Malcom.

Španjolska nogometna reprezentacija sada na olimpijskim turnirima ima tri srebra i jedno zlato, dok su Brazilci dva puta bili treći, tri puta drugi i dva puta prvi.

Utakmica u Tokiju ponudila je mnogo uzbuđenja. Richarlison je u 38. minuti promašio cijeli gol iz penala, a onda je u 52. minuti pogodio gredu pri vodstvu svoje momčadi 1:0.

Tom prilikom veliku ulogu odigrao je i španjolski golman Unai Simon, koji je skrenuo loptu prema gredi.

Španjolci su u 87. minuti mogli kazniti brazilske promašaje kada je Gil s oko 20 metara snažnim udarcem pogodio gredu pri rezultatu 1:1.

Cijeli susret za reprezentaciju Španjolske odigrao je bivši igrač Dinama iz Zagreba Dani Olmo, koji sada nastupa za RB Leipzig, prenosi Index.hr.

Ovo je posebno velik uspjeh za 38-godišnjeg kapetana Brazila Danija Alvesa jer on sad u svom vlasništvu ima 43 trofeja u karijeri. Osvajao je prvenstva u Španjolskoj, Italiji i Francuskoj, bio je osvajač Lige prvaka i Kupa UEFA, a s Brazilom je ranije osvajao Copa Americu i Kup konfederacija. Svi ti trofeji čine ga jednim od najuspješnijih nogometaša svih vremena.