Branitelj prolongirao Igmanovu proslavu naslova prvaka, Gruđanima derbi začelja

Nogometaši Branitelja prolongirali su slavlje konjičkoga Igmana i njihov povratak u Prvu ligu FBiH pošto je derbi susret 26. kola Druge lige FBiH – Skupina Jug između navedenih suparnika završio s neodlučenih 1:1.

Branitelj teoretski u četiri preostala kola ne može sustići Igman, jer je u jednom kolu slobodan, pa je za njih taj minus od 10 bodova nedostižan, ali teoretski može momčad Posušja ukoliko bi dobila sve četiri posljednje utakmice, a Igman doživio četiri poraza.

Naravno da je to znanstvena fantastika i Igman je posve sigurno novi prvoligaš. Gosti iz Mostara poveli su u Konjicu golom Galića u 17. minuti, međutim već u sljedećem napadu domaćin je izjednačio iz kaznenoga udarca kada je precizan bio Bajrić. Gosti su bili bolji u nastavku dvoboja, pogodili i vratnicu domaćega gola, no rezultat se ipak više nije mijenjao.

Igrači Posušja su i ovoga vikenda napravili novi kiks odigravši na Mokrom Docu bez golova s Tomislavom, a neodlučeno je još bilo u dvoboju posljednjeplasiranoga Kupresa i Brotnja.

Kamešnica je u Livnu kao gost dobila lokalni derbi protiv Troglava golom Anesa Hoze, dok su igrači Gruda u derbiju začelja pobijedili Slogu iz Ljubuškoga. I Sloga iz Uskoplja poražena je na gostovanju, i to s poprilično uvjerljivih 4:1 kod momčadi Cima. Turbina je bila uspješan gost u Buturović Polju porazivši domaći Klis.

Rezultati 26. kola:
Igman – Branitelj 1:1, Klis – Turbina 0:1, Troglav 1918 – Kamešnica 0:1, Posušje – Tomislav 0:0, Grude – Sloga (Lj) 2:1, Cim – Sloga (U) 4:1, Kupres – Brotnjo 1:1. Slobodna je bila Rama.

Poredak:
Igman 62, Branitelj 52, Posušje 51, Turbina 45, Tomislav 44, Klis 40, Sloga (U) 37, Kamešnica 32, Brotnjo 29, Troglav 1918 i Cim 28, Rama 27, Grude 23, Sloga (Lj) 14, Kupres 9 bodova.

Raspored 27. kola:
Sloga (Lj) – Cim, Sloga (U) – Kupres, Brotnjo – Troglav 1918, Kamešnica – Posušje, Tomislav – Klis, Turbina – Igman, Branitelj – Rama. Slobodne su Grude.