Boston eliminirao Milwaukee, brutalna druga četvrtina i pobjeda Warriorsa

Boston Celticsi plasirali su se u drugi krug doigravanja Istočne konferencije nakon što su sinoć u sedmoj utakmici sa 112-96 svladali Milwaukee Buckse i upisali četvrtu pobjedu u seriji.

Boston su do pobjede predvodili Terry Rozier i Al Horford sa po 26 koševa svaki i Celticsi su s 4-3 u seriji eliminirali Milwaukee. Jayson Tatum je dodao 20 koševa za Boston koji će u drugom krugu doigravanja igrati protiv Philadelphije 76ersa Darija Šarića i to počevši od ponedjeljka.

Khris Middleton je bio najbolji strijelac utakmice i Milwaukeeja sa 32 poena, Eric Bledsoe je ubacio 23 koša, a Giannis Antetokounmpo 22 koša uz devet skokova i pet asistencija.

Bledsoe je košem devet i pol minuta prije kraja treće četvrtine smanjio vodstvo Bostona na 54-51, no onda Horford zabija šest koševa od Celticsovih sljedećih 11 i dovodi domaćina na 65-55.

Tatumova trica je povećala prednost Bostona na 16 koševa pred kraj treće četvrtine prije nego je Antetokounmpo pogodio dva slobodna i doveo Buckse na 81-67. No Bucksi nisu uspjeli smanjiti zaostatak na jednoznamenkasti broj nakon toga i najveća je prednost Celticsa iznosila čak 19 koševa.

U Oaklandu je do prve pobjede u seriji drugog kruga doigravanja Golden State Warriorse predvodio Klay Thompson, koji je zabio 11 od ukupno 27 koševa u seriji od 25-2 u drugoj četvrtini u kojoj su Warriorsi stekli odlučujuću prednost.

U 13. uzastopnoj pobjedi na svom terenu, Warriorsi su opet igrali bez Stephena Curryja za kojeg se očekivalo da bi mogao zaigrati. No sada se predvdiđa da će Curry istrčati na teren u utorak u drugoj utakmici koja se opet igra u Oaklandu.

Pelicansi, koji su u prvom krugu eliminirali Portland, imali su šut 60 posto iz igre u prvoj četvrtini u kojoj su vodili s pet razlike prije nego su Warriorsi preuzeli kontrolu nad igrom u drugoj četvrtini.

Golden State je vodio sa 51-46 nešto manje od sedam i pol minuta prije kraja prvog poluvremena prije nego su Thompson (11), Kevin Durant (šest) i Green (šest) ubacili 23 koša u seriji od 25-2 kojom je Golden State stekao prednost od 76-48. Nakon toga Pelicansi im nisu zaprijetili ni jednom u zadnjih 24 minute.

Durant je dodao 26 koševa uz 13-skokova, dok je Draymond Green upisao svoj četvrti ”triple-double” u karijeri u doigravanju sa 16 poena, 15 skokova i 11 asistencija.

Kod Pelicansa najbolji je bio Anthony Davis koji je utakmicu završio s 21 košem i 10 skokova. E’Twaun Moore je ubacio 15 koševa, a Jordan Crawford 14.

ISTOČNA KONFERENCIJA
1. krug:
Boston Celtics – Milwaukee Bucks 112-96
(Boston se plasirao u drugi krug doigravanja s rezultatom 4-3 u seriji na četiri pobjede)