Bosna postala ozbiljan suparnik: “Studenti” s Igokeom izborili petu utakmicu

U četvrtoj utakmici finala Play-offa košarkaši Bosne svladali su Igokeu u Skenderiji i izjednačili rezultat na 2:2 u seriji.

Bosna je susret dobila rezultatom 90:81. Igokea je bila bolja u prvoj četvrtini, koja je i pripala gostima rezultatom 24:18. Bosna je sredinom druge četvrtine povela s 31:30. Ipak, gosti su dobili i drugu četvrtinu sa 24:23, pa su na odmor otišli sa sedam poena prednosti (48:41).

Kod Igokee je u prvom poluvremenu briljirao Vuk Radivojević, koji je postigao 15 poen, od čega tri trice. Na početku drugoga poluvremena košarkaši Bosne pokazali su veliku borbenost, što je Igokeu ostavilo bez poena gotovo tri minute, a Bosni donijelo prednost (49:48).

Do najveće prednosti Bosna je došla tri minute prije kraja treće četvrtine (64:54). Najveće nevolje Igokei je zadavao Šturanović, prije svega ofanzivnim skokovima, ali i poenima. Treća četvrtina pripala je Bosni koja je slavila sa 28:13, a u posljednju dionicu ušla sa osam poena prednosti (69:61).

Četvrta dionica obilovala je nervozom, Igokea se nekoliko puta uspjela ozbiljno približiti domaćem timu. Tricom Robinsona 58 sekundi prije kraja gosti su došli na četiri poena zaostatka (85:81).

Ubrzo je Ikonić uzvratio Robinsonu i odveo Bosnu na plus sedam. Najbolji pojedinac kod “Studenata” bio je Šturanović sa 27 poena i 11 skokova, dok je Ikonić ubacio 15 poena. Kod gostiju su se istakli Robinson sa 22 i Radivojević sa 17 poena. Peta utakmica je na programu u subotu u Laktašima od 20 sati.