Bosna dobila Kakanj i dodatno zakomplicirala situaciju u Ligi 6

Utakmicom Bosne Royal i Kaknja kompletirano je 5. kolo Lige 6 za prvaka u košarkaškom prvenstvu Bosne i Hercegovine. “Studenti” su slavili u spomenutom dvoboju 78:67, a ključnom se pokazala serija od 12:0 u drugoj četvrtini kada su -6 pretvorili u 6 poena prednosti što do kraja susreta momčad Denisa Bajramovića više nije ispuštala.

Domaćine je s 21 poenom predvodio Eric Washington, a goste iz Kaknja Nikola Gaćeša s 24 poena. Ovom pobjedom Bosne situacija na ljestvici se dodatno zakomplicirala i nema sumnje kako ćemo u nastavku Lige 6 pratiti veliku borbu šest najboljih klubova u državi za prve četiri pozicije, odnosno plasman u doigravanje za prvaka.

Rezultati 5. kola:
Bosna Royal – Kakanj 78:67, Igokea – Zrinjski 85:88, Široki – Spars Ziraat Bank 73:86.

Poredak:
Zrinjski 4-1, Igokea i Kakanj 3-2, Bosna Royal i Spars Ziraat Bank 2-3, Široki 1-4.