Borussija srušila Chelsea, Benfica slavila u Belgiji

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Borussia Dortmund je na Westfalenstadionu pobijedila Chelsea sa 1-0, dok je u drugom susretu večeri Benfica na gostovanju pobijedila Club Brugge sa 2-0.

Borussija i Chelsea su odigrali zanimljivu i žustru utakmicu, a presudio je pogodak Karima Adeyemija u 63. minuti. I “Bluesi” su mogli do gola, imali su niz odličnih prilika, ali je Gregor Kobel branio sjajno.

Za Borussiju je to bila sedma uzastopna pobjeda u svim natjecanjima ove godine, koliko je Chelsea dobio u posljednja četiri mjeseca.

Otkako je sredinom rujna Graham Potter preuzeo Chelsea od Thomasa Tuchela, “Bluesi” su dobili samo trećinu od 24 natjecateljske utakmice (devet). Trenutačno su u nizu od četiri utakmice bez pobjede u svim natjecanjima.

Zanimljivo, Borussija i Chelsea su do sada igrali samo jednom, davne 1954. godine u prijateljskm susretu u SAD-u, a njemački sastav je slavio sa 6-1. Možda i zato što se “Bluesima” ozlijedio prvi vratar Bill Robertson, pa su morali “posuditi” lokalnog golmana Cyrila Hannabyja koji je branio očajno, javlja Hina.

U drugom susretu večeri snage su odmjerili Club Brugge i Benfica, a portugalski sastav je gostujućom 2-0 pobjedom napravio veliki korak prema četvrtfinalu.

Strijelci za Benficu bili su Joao Mario iz kaznenog udarca u 51. minuti, te David Neres u 88. minuti.

Club Brugge se po prvi put plasirao u osminu finala, nakon što je završio drugi iza Porta u teškoj skupini u kojoj su bili i Atletico Madrid i Bayer Leverkusen. Međutim, njihova je sezona od tada jako zastala.

Unatoč tome što je odveo Brugge do nokaut faze Lige prvaka, trener Carl Hoefkins dobio je otkaz, a momčad je preuzeo Scott Parker. Međutim, niti Parker nije imao mnogo više uspjeha otkako je preuzeo momčd, njegova ekipa je ostvarila samo jednu pobjedu u njegovih osam mečeva na čelu i osvojila osam od mogućih 21 boda. Remizirali su u pet od zadnjih sedam susreta.

S druge strane, Portugalci su proteklog vikenda ispali od Brage u Kupu, a prije toga su izgubili samo jednu od 31 utakmice u svim natjecanjima ove sezone, piše Hina.

Uzvrati su 7. ožujka u Londonu i Lisabonu.

Idućeg tjedna su na rasporedu preostale četiri utakmice prve runde osmine finala. U utorak, 21. veljače igrat će Liverpool – Real Madrid, te Eintracht Frankfurt – Napoli, a dan kasnije RB Leipzig – Manchester City, te Inter – Porto.