Borussia uz četiri pogotka Lewandowskog ‘potopila’ Real

Robert Lewandowski postigao je četiri pogotka u pobjedi Borussije Dortmund 4:1 protiv Real Madrida u njihovom prvom dvoboju polufinala Lige prvaka. Sjajna njemačka momčad deklasirala je sastav Josea Mourinha u kojem je od početka krenuo hrvatski reprezentativac Luka Modrić.

Borussia iz Dortmunda potpuno je demontirala Mourinhov Real Madrid i tako potvrdila klasu i superioran nogomet koji ove sezone igraju dva bundesligaša. Nakon minhenskog Bayerna, koji je dan ranije demolirao Barcelonu 4:0, Nijemci su se još jednom poigrali sa Španjolcima.

Veoma motivirani Dortmund krenuo je agresivno od samog početka utakmice i prvu ozbiljnu priliku vidjeli smo u 4. minuti. Marco Reus je izveo fantastičan kontranapad, praktično se od centra terena ušetao do kaznenog prostora Reala i pucao, ali je Diego Lopez sjajno intervenirao i spriječio gol. Ipak, obrana Reala bila je nemoćna četiri minute kasnije. Odlična akcija Borussije okrunjena je golom Lewandowskog koji je iz neposredne blizine matirao Lopeza nakon asistencije Götzea.

Real Madrid je prvi put ozbiljnije zaprijetio kada je, iz slobodnog udarca u 23. minuti, Cristiano Ronaldo dobro “zagrijao” dlanove Romana Weidenfellera, koji je uspio obraniti topovski udarac najboljeg strijelca Lige prvaka ove sezone.

U završnici prvog poluvremena viđeno je najviše uzbuđenja. Najprije je Marco Reus bio u gol prilici, oborio ga je Varane, ali Kuipers je ostao “nijem”. Već u sljedećoj akciji Real je izjednačio. Khedira je prebacio loptu na polovicu Borussije, Hummels je katastrofalno pogriješio u povratnom pasu, što koristi Higuain i dodaje do Ronalda, kojem nije bilo teško pogoditi za izjednačenje 1:1.

Međutim, izuzetno motivirani krenuli su nogometaši Jürgena Kloppa i u drugo poluvrijeme, pa s toga i ne treba čuditi rapsodija “milijunaša” u uvodnih 10 minuta drugog poluvremena. Robert Lewandowski pokazao je zašto je u ovom trenutku možda i najbolji, ujedno i najtraženiji napadač Europe. U 49. minuti vješto je izbjegao ofsajd zamku Varanea i Pepea i pogodio 2:1. Ni pet minuta nije prošlo a uslijedio je novi trenutak genijalnosti poljskog špica. Prihvatio je loptu u kaznenom prostoru Reala, lijepim potezom se oslobodio čuvara Varanea i potom prosto “zakucao” loptu pod gredu Lopeza za 3:1.

Apsolutno šokirani nogometaši Reala nisu znali što ih je snašlo. U 65. minuti Xabi Alonso je u svom kaznenom prostoru rukama odgurnuo Marca Reusa i za suca nije bilo dileme – pokazao je na bijelu točku. Siguran je bio Robert Lewandowski, koji je “pokerom” donio potpuno nestvarnih 4:1 za Dortmund.

Poslije Bayernovih 4:0 protiv Barcelone, čini se da su dvije njemačke momčadi na najboljem putu za finale na Wembleyju.