Borussia porazom od Schalkea pružila priliku Bayernu za naslov

Nogometaši Borussije Dortmund izgubili su na svom stadionu “Ruhrski derbi” od Schalkea s 4:2 u 31. kolu Njemačke lige.

Ovim porazom vjerojatno se mogu pomalo gasiti snovi o naslovu, jer Bayern ima bod i utakmicu više, a sutra na gostovanju kod Nürnberga praktički i “meč-loptu” za titulu njemačkog prvaka.

Borussija je povela golom Goetzea (14), ali su gosti sve preokrenuli već u prvom dijelu preko Caligiurija i Salifa Sanea. U nastavku su stvari krenule još lošije za domaćine – Marco Reus je dobio crveni karton u 60. minuti, a Caligiuri dvije minute kasnije iz slobodnog udarca diže na 3:1 za Schalke.. U 65. minuti isključen je još jedan igrač Borussije Marius Wolf. Borussija je u 85. minuti smanjila na 3:2 golom Witsela, ali je Embolo minutu kasnije postavio konačnih 4:2.

Leipzig je s 2:1 pobijedio Freiburg i čvrsto drži treće mjesto, dok je kiksao Eintracht odigravši kod kuće samo 0:0 s Herthom. Ante Rebić je odigrao cijeli susret za momčad iz Frankfurta. Fortuna je s 4:1 doma slavila protiv Werdera, dok je u borbi za ostanak “fenjeraš” Hannover s 1:0 svladao Mainz.

Vodi Bayern sa 70 bodova, a Dortmund ima 69, a dalje slijede Leipzig (64) i Eintracht (54).